Майдан — це Крути 2014 року, кажуть у Тернополі

крутиПам’ять юнаків, які героїчно загинули у бою під Крутами, у Тернополі вшанують сьогодні, 29 січня, в Українському домі «Перемога». На 15 годину запрошують громадськість міста.

Читайте також. Тернопільщина: козак Михайло Гавриляк стане почесним жителем Підволочиська (Фото)

З цієї нагоди тернополян і жителів краю привітали міський голова Тернополя Сергій Надал і голова облради Василь Хомінець.

«Тернополяни з глибокою шаною щороку згадують про загиблих героїв-крутянців. Щороку молодь, інтелігенція, студентство, громадські організації активно беруть участь у міських заходах, пропонують власні ініціативи. Лейтмотив крутянських роковин – вшанування жертовності героїв – був для нас даниною історії, яка розділяла нас з тими подіями майже столітнім відрізком часу. Але історія повторюється. Героїчні трагічні жертви за Україну з’явились у мирному ХХІ столітті, на мирних вулицях цивілізованого Києва, — цитуємо звернення мера. — Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник, Юрій Вербицький – загиблі герої Євромайдану. За свідченнями і оцінками журналістів, насправді жертв є більше, є десятки зниклих безвісти, чимало поранених, доля яких невідома. Тисячі переслідуваних, затриманих міліцією стали жертвами знущань і тортур. Це ціна прагнення до свободи. Це Крути 2014 року…»

Читайте також. Михайло Гавриляк отримає подарунок від активіста Майдану з Тернополя (Відео, Фото)

Натомість голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець повідомив таке:

«…Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, що має велике значення для становлення української ідентичності. Ми це  особливо гостро відчуваємо на фоні  нинішніх подій. Вже навесні 1918 року українські  газети писали: “В Крутах загинув цвіт української шкільної молоді. Загинуло кілька сот найкращої інтелігенції — юнаків — ентузіастів української національної ідеї. Така втрата для культурної нації була б важкою; для нашого народу вона безмірна». Так само першими постраждали від беркутівських кийків 30 листопада студентський цвіт нинішньої молоді, першими від куль впали молоді патріоти.

На жаль, знову – через 96 років в Україні актуальні слова Павла Тичини:

На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.

Читайте також. Автомайдан у Тернополі бойкотуватиме заправки, які належать регіоналам (Відео)

Тож збережімо пам’ять про кожне життя, покладене на жертовник свободи та незалежності Української держави.  Хай слугуватиме прикладом для майбутніх поколінь самовідданість в ім’я рідної землі молодих героїв Крут, героїв, що загинули у Києві, захищаючи демократію в Україні! Їхній подвиг – взірець для усіх нас!»

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook