Люди, які їдуть з окупованої Горлівки, втрачають свідомість: що відбувається на КПВВ «Майорськ» (Відео)

м Щоб розвінчати міфи і чутки, які за останній час розповзаються в соцмережах, про те, що ж відбувається в Горлівці й чому на КПВВ миють машини спецзасобами, а люди часто скаржаться на поганий стан здоров’я або ж втрачають свідомість прямо на пунктах пропуску і не тільки, ми вирішили перевірити інформайцію й особисто поїхати на один з КПВВ, дізнатися все з перших вуст.

Ми прибули на КПВВ «Майорськ», де за останній час збільшилася кількість випадків погіршення самопочуття людей, які прибувають з окупованої території.

Чому люди втрачають свідомість, і яка в цьому причина? Зазвичай втрата свідомості в місцях скупчення людей і при відповідних обставинах таких як: спека, втома, вік, громадський транспорт досить звичайна ситуація. Однак різке збільшення подібних випадків наштовхує на певні питання. В мережі Інтернет останнім часом часто зустрічаються матеріали, які свідчать про екологічні проблеми в Горлівці з можливим затопленням шахт і попаданням хімічних відходів у грунтові води.

Люди, які перетинають КПВВ, неохоче спілкуються щодо цієї проблеми, а деякі відверто говорять, що будь-які коментарі можуть нести загрозу для їхнього життя і життя їхніх близьких. Що примітно, жоден з тих, з ким нам вдалося поспілкуватися, не спростував існування екологічних проблем в Горлівці і на її околицях. Люди дійсно налякані.

На окрему увагу заслуговують військові, які стоять на КПВВ. Нам вдалося поспілкуватися з деякими військовослужбовцями КПВВ «Майорськ». Так, представник МНС України https://www.youtube.com/watch?v=787bbBh8DKc&t=3s на прохання прокоментувати причини поганого самопочуття людей, що їдуть з окупованої території, відповів, що лікарі списують такий стан на спеку або на неякісні продукти. Також на питання, чи ведеться статистика про збільшення випадків погіршення стану людей він погодився з тим, що останнім часом випадки почастішали, але статистики як такої ніхто не веде. На КПВВ постійно чергує бригада медиків, які надають допомогу в таких ситуаціях. На питання про те, що симптоми схожі на отруєння, МНСник знову ж все списав на спеку та неякісні продукти з непідконтрольного ЗСУ боку.

Розмова з представником Держприкордонслужби України, який пропускає і перевіряє машини, не прояснила ситуації, але він повідав нам, що люди з Горлівки і Єнакієвого скаржаться на низьку якість води, а також розповідають про можливий витік в грунтові води хімікатів з підземних сховищ. https://www.youtube.com/watch?v=pK0sLXAfJpM  Але знову ж прикордонник стверджував, що це всього лише нібито чутки. Так як нам не вдалося поспілкуватися з людьми, які перевіряють машини дозиметром і миють їх спецзасобом, ми запитали причини їх перебування і роботи на КПВВ у прикордонника. Він відповів, що з ними не співпрацюють, і, можливо, дана служба знаходиться на КПВВ через чутки про витік хімікатів в Горлівці, а перевіряють і миють машини, щоб в подальшому попередити загострення ситуації.

Представник ДФСУ https://www.youtube.com/watch?v=Ve24eOgT4gk&t=2s розповів про випадок, коли молода дівчина втратила свідомість і у неї пішла кров носом, її довгий час не могли привести до тями.

На жаль, за якими ознаками відбирають машини, які безкоштовно миють, ніхто так і не сказав. Всі відповіді зводилися до якихось навчань. На жаль, сумнівів дуже багато. Ми і далі будемо продовжувати наше розслідування, щоб прояснити ситуацію, що насправді відбувається по той бік баррикад — на території, яку не контролюють ЗСУ.

Всі інтерв’ю зняті прихованою камерою, оскільки на КПВВ фото і відео зйомка заборонені.

Сергій ПАЛКОВ,

журналіст, працює в зоні ООС.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook