Людей хтось спеціально залякує обвалом гривні, — НБУ

гривстоїтьДеякі політики і валютні спекулянти зацікавлені в дестабілізації економічної ситуації в країні , тому регулярно з’являються прогнози то про економічний крах , то про обвал гривні — заявив Валерій Литвицький , керівник групи радників голови НБУ.

Представник Нацбанку запевнив , що у регулятора є достатній інструментарій для збереження стабільності гривні і закликав українців тверезо оцінювати ситуацію , не піддаючись на інформаційні провокації.

«Я не раз виступав у цій студії і говорив : вірте Національному банку , якщо ми говоримо , що це (стабільний курс гривні) всерйоз і надовго , що це наша політика , поменше слухайте тих , хто заробляє на цьому політичні дивіденди , а більше слухайте професіоналів . Центробанк ще рік тому говорив , що ми продовжимо політику стабільності при поступовому збільшенні гнучкості курсу . Про це весь світ знає , ми так і зробили. Тому зараз населення веде себе більш спокійно , про що свідчить зростання банківських депозитів , немає відтоку депозитів » , — заявив Литвицький.

Він додав , що зараз також спостерігається в два- три рази нижчий темп відтоку готівкової валюти з банківської системи , що свідчить про відсутність валютного ажіотажу. Керівник групи радників зазначив , що деякі політики зацікавлені у валютних та економічних потрясіннях , щоб ще більше загострити ситуацію в країні , тому свідомо залякують людей непрофесійними , емоційними прогнозами.

«Не вірте тим , хто на цю тему підвищує градус. Тому що якщо очікування підігрівати , то , природно , ті , хто прагне до трансформації політичної ситуації , чекають погіршення економічної ситуації » , — попередив Литвицький.

Водночас керівник групи радників запевнив , що за останні роки Національний банк відпрацював достатньо механізмів для протистояння можливим коливанням курсу , тому нинішня політична ситуація не відіб’ється на курсі гривні. Яскравим свідченням послідовної політики регулятора Литвицький назвав стабільний курс національної валюти , який зберігається на нинішньому рівні вже близько чотирьох років.

«Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях. Кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках , або політична ситуація , або мікс того й іншого , створюються виклики для фінансів , для банківської системи . Але ми навчилися давати відповіді , і я оцінюю ті відповіді , які ми зараз даємо , як абсолютно адекватні і достатні » , — сказав Литвицький.

Джнрнло — Банкер.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook