Луценко заявив про парадоксальну ситуацію з командою на вихід українських бійців «коридором» з Іловайська

Іловайськ-чорний вказівникГенеральний прокурор України заявив, що слідство не встановило, хто ж з українського командування віддав наказ про вихід українських військових «зеленим коридором», який мала надати Росія.

Про це Луценко сказав в ході звіту в профільному Комітеті ВР з питань оборони і нацбезпеки.

За словами Генпрокурора, слідство не зафіксувало жодного наказу про відступ «зеленим коридором» з-під Іловайська.

Відтак, за документами, виходить, що українські військові пішли під розстріл російської армії мало не з власної ініціативи.

«У слідства є свідчення Муженка і Хомчака про те, що вони розмовляли з Генштабом РФ про «зелений коридор». Однак документів про це слідство не виявило», — сказав Луценко.

Читайте також: Стріляли по техніці, першою підбили машину Червоного Хреста — український боєць про подробиці виходу з Іловайського котла (Відео)

При цьому Луценко зазначив, що нічого злочинного в таких діях українського командування слідство не вбачає, оскільки прохання про «зелений коридор» мають історичні аналоги, але Росія в ситуації під Іловайськом проявила віроломство, розстрілявши «зелений коридор».

Проте, сказав Генпрокурор, слідство встановило порушення при плануванні операції в Іловайську. Дії українського командування не відповідали ситуації.

«Експерти вважають, що дані розвідки, які говорили про те, що в Іловайську зосереджені близько 1200 бойовиків з технікою і укріпленням не були взяті до уваги», — зазначив він.

Однак, відповідаючи на запитання, Генпрокурор України все ж зазначив, що частина українських військ  відступала з Іловайська на північ за наказом про відступ, повідомляє «Цензор.НЕТ».

Про це генпрокурор Юрій Луценко заявив на засіданні Комітету з питань оборони і нацбезпеки, відповідаючи на питання Андрія Тетерука (командував батальйоном «Миротворець») про ситуації, яка склалася на правому фланзі, коли частина українських військ відступила, залишивши сили в Іловайську без підтримки.

На запитання Тетерука, чи був частині військ даний наказ про відступ, чи вони покинули позиції самовільно, Генпрокурор сказав:

«Так, такий наказ існував».

«Тобто, їм дали наказ, а нам — ні?», — уточнив Тетерук.

Член експертної групи уточнив, що командування дало наказ частині військ перегрупуватися.

«Війська відступали в північному напрямку. Один батальйон відступав в іншому напрямку», — уточнив Луценко.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook