Ланівеччина: у старій капличці на сільському цвинтарі оновилася 100-річна ікона (Відео)

іконаЗображення Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія в дерев’яній капличці, посеред кладовища в одному із сіл Лановеччини зі старого і тьмяного перетворилося на нове, ніби щойно намальоване, полотно.

Усі, хто приходить до дивом оновленої ікони, відчувають особливу намоленість цього місця.

Читайте також. Допоміг Інтернет: архієпископ з Тернополя прочитав унікальну лекцію студентам у Луцьку

Два тижні тому староста каплички Різдва Пресвятої Богородиці прийшовши у  храм і не повірив своїм очам. Ікона Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія оновилася. Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Я зайшов, перший побачив її. Подивився, і ці очі мене відразу вразили. Я злякався і так оперся на цю ікону, приклонився, а руки пристали мені зовсім. Як я потім придивився — зовсім інша ікона, – розповідає староста каплички у селі Борщівка Іван Друзь.

Читайте також. Чортківський район: виставку старовинних ікон відкрили у звичайній школі (Фото)

Ікону Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія ще у 1905 році церкві подарувала Агафія Закидальська. На святині є відповідний запис. Хто була та жінка – в селі не знають. Кажуть, що в її родині з покоління в покоління були художники, один з них міг і написати цю ікону. Після того, як Агафія подарувала церкві святиню, то пішла в монастир. Минуло понад 100 років, ікона святих дивом оновилася і стала як щойно намальована.

- Це була просто така темна ікона, навіть у нас нема таких… Я зразу побіг до ікони святої Анни – вона сухенька. А тут просто такі потьоки. Вона така, як щойно намальована. Одна жіночка прийшла і каже: «Боже, дякую тим людям, що так оновили ту ікону». У нас позолочували іконостас спеціалісти, і вона подумала, що вони ікону теж підмалювали. Я кажу до неї, схаменися, оновилася наша ікона, – каже Іван Друзь.

Читайте також. Зарваниця: у колегіум “Знамення” вступила дівчинка з Харкова (Відео)

У такий час, коли чимало людей розчаровуються і звертаються до Бога тільки при потребі, Господь, аби зміцнити віру, посилає ось такі дива, каже настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці отець Олександр. Це добрий знак, який зміцнює віру та дух українського народу в такий складний військовий час.

Тепер щонеділі і в свята в капличці Різдва Пресвятої Богородиці о 15 годині відправляють Літургію, Акафіст за здоров’я до Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

- Звертаюся до всіх віруючих християн, а можливо, є люди, які ще не мають міцної віри у своєму серці. Можете прибути у нашу капличку і переконатися в тому, що Боже благословення є поміж нас. Ми знаємо також багато прикладів, коли Господь Ісус Христос звертався до Апостола Петра, який тонув в морі. Він казав: “Маловіре, в чому ти засумнівався?”. І тепер між нами є своєрідні маловіри. Запрошуємо відвідати наші богослужіння, – радить настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в селі Борщівка отець Олександр.

Крім ікони Святих Рівноапостольних Кирила і Мефодія в капличці починає відновлюватися ще одна ікона – Розп’яття Христового.

Довідково. Більше про чудесні оновлення святинь у селі Борщівка Лановецького району дивіться в програмі “Духовні роздуми” в неділю, 7 вересня, об 11.40.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook