Китайці наїдяться ячменю й сої

 китїдятьНаступного року українські соя та ячмінь вийдуть на китайський ринок. Відповідні фітосанітарні протоколи сьогодні підписав Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк з представниками Генеральної адміністрації нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки.

“Експортний потенціал України постійно зростає. Тому Уряд продовжує системну роботу щодо розширення географії експорту вітчизняної сільгосппродукції. Адже на цьому неодноразово наголошував Президент і це є невід’ємною частиною Стратегії розвитку агросектору до 2020 року. І ринок Китаю дуже привабливий для України з точки зору розширення постачання зернових та олійних”, − зазначив Микола Присяжнюк.

Так, сьогодні в Китаї було підписано протоколи фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту вітчизняних сої та ячменю на китайський ринок. За словами Миколи Присяжнюка, котрий перебуває в Китаї у складі офіційної делегації України, підписання цього документу стало ще одним кроком для розширення товарообігу між двома країнами.

“Завдяки підписанню протоколів збільшиться частка вітчизняної сільгосппродукції в загальному товарообігу КНР. Окрім того, ці документи сприятимуть реалізації китайсько-українських інвестиційних проектів в аграрному секторі України. Також хочу зазначити, що в наступному році триватиме підготовка протоколів фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ріпаку та пшениці з України до Китаю”, − додав Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що візит Президента Віктора Януковича став логічним завершенням успішних переговорів Мінагрополітики з КНР щодо експорту продукції аграрного сектору економіки України до Китаю. За словами Президента України Віктора Януковича, АПК став однією з основних галузей, якій було приділено велику увагу під час переговорів. Загалом можна очікувати на 8 мільярдів доларів інвестицій в економіку держави, в тому числі й аграрний сектор. І наразі сторони переходять до практичної реалізації спільних проектів.

“Ми обговорили питання активізації стратегічного партнерства і перехід до практичної реалізації цілої низки спільних проектів у різних галузях економіки”, − зазначив Глава держави.

Джерело: УНН.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook