Курт Волкер про новий план ОБСЄ щодо встановлення миру на Донбасі: «Це не заміна Мінських угод» (Відео)

Курт Волкер сидить з прапорцем США посміхається в УкраїніПлан представника ОБСЄ Мартіна Сайдіка щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі — це не альтернатива Мінським угодам, а можливість їх втілити.

Про це заявив в інтерв’ю телеканалу «Прямий» спеціальний представник Держдепу США по Україні Курт Волкер.

Волкер наголосив, що Мінські угоди, хоч цей документ і не був повністю імплементований, нівелювати не можна, бо він містить ключові основи домовленостей про лінію розмежування на Донбасі, відведення важкого озброєння і таке інше. Відтак питання тільки у втіленні.

«Це дуже важливі пункти, і ми не хотіли б їх втрачати, позбувшись Мінських угод», — сказав Волкер.

Читайте також: В ОБСЄ заявили про альтернативу Мінським угодам: план Сайдіка уже є

Він зазначив, що план Мартіна Сайдіка залучення ООН до співпраці з ОБСЄ задля встановлення миру на Донбасі демонструє прагнення світової спільноти допомогти Україні у війні з Росією шляхом втілення на практиці Мінських угод.

«Це втілення, а не заміна «Мінську». Правильно, Мінські домовленості існують, і важливо, щоб вони були імплементовані. Як я це розумію, мова не йде про їхню заміну, а про те, щоб знайти шляхи їхнього втілення», — заявив Волкер.

При цьому сперцпредставник Держдепу США підкреслив, що в реалізації будь-якого плану мирного врегулювання ситуації на Донбасом все одно останнє слово за Росією

«Передумовою для цього може бути лише рішення Росії припинити війну, встановити мир і в кінцевому результаті прийняти миротворчу місію ООН», — зазначив американський дипломат.

Курт Волкер підкреслив, що оскільки зупинити агресію Росії щодо України світу не вдалося, то США та інші країни НАТО взялись все більше підтримувати Україну і допомагати їй.

«Україна має право захищатися», — додав Волкер, підкресливши, що тісна співпраця з НАТО — це заслуга насамперед України.

В інтерв’ю Курт  Волкер говорив і про значні досягнення України за останні 5 років, і про стан реформ в Україні і пр оуспіхі нашої країни на міжнародній арені та про чимало іншого.

Повна версія інтерв’ю — телеканал «Прямий«

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook