Кравчук про статус Донбасу і передбачені Мінськими угодами вибори: «Ми записали дурницю» (Відео)

Леонід Кравчук з рукоюЗаписати у Мінських угодах пункт про те, що Донбас має отримати особливий статус, відображений у Конституції України, було помилкою, що переросла в проблему. Про це заявив перший всенародно обраний Президент України Леонід Кравчук.

«Донбас не може мати в Конституції якийсь, скажем, окремий статус. Це була помилка. Я не знаю, хто це дозволив, щоб міжнародна організація диктувала нації, яку Конституцію приймати. Це непорозуміння. Це хтось згарячу це зробив. Я не знаю, хто це зробив, я відверто скажу. Я робив спроби добитись, але не зміг. Тому тепер це буде для нас проблемою. Нам будуть завжди нагадувати: проводьте вибори на Донбасі», — заявив Кравчук.

При цьому екс-президент України переконаний, що Україні потрібен новий Основний закон.

«Я думаю, що нам потрібно прийняти Конституцію як єдине ціле, як національно визначений документ, як документ, який підтримує народ. Це обов’язково. Ця Конституція, яка латається, щось додається, якийсь розділ змінюється, який залишається, щось враховується, щось не враховується, вже немає довіри», — констатував Кравчук.

Він вважає, що, крім пукту про статус Донбасу, в Мінських угодах записаний ще один пункт, який Україна зараз виконати не може, допоки на Донбасі стріляють і допоки на окупованих територіях нема влади України, — це пункт про проведення виборів. Відтак натиск Заходу на Україну щодо виконання цього пункту також стає проблемою для країни.

«Ми зробили дурницю, записали це, а тепер вони цією дурницею маніпулюють. Хай скаже будь-хто з західних лідерів, як можна провести вибори під час війни…. Там немає української влади, немає навіть засобів масової інформації українських, а ми проводимо українські вибори? Ми тим самим доводим до легітимності ту владу, яка є в тому регіоні», — заявив Кравчук.

Решту ж пунктів Мінських угод, вважає Леонід Кравчук виконати всім сторонам і підписантам Мінських угод можна:

«Якщо взяти всі і всі їх виконати, то це, крім Конституції, все можна робити, це не є проблемою для міжнародної організації».

Про все це і чимало іншого Герой України Леонід Кравчук говорив в інтерв’ю на телеканалі 112 Україна.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook