Кравчук назвав основну помилку України у Мінському процесі (Відео)

ф1«Мінський формат у нинішньому статусі проблему Донбасу не вирішить», — про це заявив в інтерв’ю 112 Україна перший всенародно обраний президент України Леонід Кравчук.

«Такий формат, мінський, — це вимушена позиція України. Україна десь свого часу помилилася, і це використали. І зараз ми загнані у глухий кут. Ми мусимо говорити, що цей формат потрібен, що без нього було б ще гірше, і це правда», — зазначив Кравчук, вказавши, у чому саме була помилка України.

Він нагадав, що первісно для дипломатичного вирішення проблеми конфлікту на Донбасі був запропонований женевський формат, та Україна зробила помилку, погодившись на мінський формат та ще й за участі представників окупованих територій.

«Я думаю, що Путін переконав і канцлера Німеччини, і інших, щоб цей формат перенести в Мінськ. І переконав дуже простим: мовляв, якщо ви хочете приймати рішення, то потрібно, щоб там були представники «ДНР» і «ЛНР». Ми тоді не змогли і політично, і дипломатично передбачити, що, прийнявши цих людей в Мінськ, ми тим самим сказали, що в нас внутрішня війна, тобто в нас громадянська війна між тими людьми, які представляють Україну, і тими людьми, які представляють окуповані райони. І Росія зразу почала на цьому спекулювати, що вона, мовляв, спостерігач, вона не бере активної участі, вона допомагає нам. Тому цей формат Мінській в такому складі і з такою філософією, він не може вирішити основного принципового питання повернути території України Україні, поновити кордони і встановити українську владу на всіх територіях», — заявив Леонід Кравчук.

Читайте також: Кучма зробив невтішний прогноз щодо перспектив розв’язання конфлікту на Донбасі (Відео)

Наступною і найбільшою помилкою України в Мінському процесі перший всенародно обраний президент вважає те, що Україна підписала документ, в якому є пункт про зміни в Конституції.

Тепер цим маніпулює Росія.

«У французькій Конституції в преамбулі сказано, що навіть натяк на сепаратизм, натяк на якісь зміни територіальні не дозволяють у цей час приймати або змінювати норми Конституції. Вони ж читають свою Конституцію А чого нам можна так?..» — риторично запитав Кравчук.

Єдиною можливістю виходу із цього глухого кута і розв’язання дипломатичним шляхом ситуації на Донбасі Кравчук вважає зміну статусу Мінського процесу.

«Має бути розширення учасників і підвищення статусу тих, хто бере в ньому участь», — сказав Леонід Кравчук.

Про це і не тільки — в інтерв’ю Леонід Кравчука.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook