Коронавірус на Тернопільщині: “Пакет з батьком тягнули по землі”- як донька з чоловіком забирали з лікарні тіло батька (Відео+18)

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Донька 68-річного пенсіонера Ольга Тутова, яка приїхала разом з чоловіком забрали тіло батька з інфекційної лікарні розповіла як усе відбувалося.

Про це пише «Овід».

“Нам видали батька в чорному пакеті. Тато був важкий, підняти не можливо було самому. І ось це пакет просто тягнувся по землі. Сам чоловік мій це робив руками і тягнув. Пакет чорний обірвався в руках. Це було щось страшне. Ніхто не вийшов навіть в труну поставити”, – розповідає Ольга Тутова.

Жінка додала, що чорний пакет з батьком ледве поставили в труну. А от підняти гріб, щоб занести в машину – не змогли.

“Вона була дужа важка. Ми просили допомоги — ніхто не реагував. Ми ту труну тягнемо, дошки розсипаються, бо це був асфальт. До нас вийшли на поміч лише після того як ми подзвонили до головного лікаря інфекційної лікарні. Вийшов чоловік повністю одягнутий в захисний костюм, і почав дорікати нам, що не ми (родичі) маємо цим займатися, а санепідемслужба”, – додає пані Ольга.

Однак через те, що нікого не було, то працівник лікарні допоміг занести труну до машини.

Донька померлого разом з чоловіком транспортували тіло померлого батька до рідного села власним бусом. Після того як труну винесли, машину продезінфікували як могли самотужки.

Відео надане родичами

Похоронили ж 68-річного чоловіка того ж дня у селі Ковалівка. Так як ніхто з односельчан не захотів допомогти, то могилу копали зять, сільський голова Ковалівки, міський голова Монастириської і його заступник.

Керівник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук каже, навіть після смерті існує ризик заразитися коронавірусом. Саме тому всіх, хто помиратиме від коронавірусу будуть ховати в пакетах і в закритих трунах. Займатися мають цим відповідні служби. Родичі ж які були в контакті з інфікованих повинні сидіти в карантині на самоізоляції.

Та от, доньці померлого і її чоловікові, які займалися похованням батька і контактували в останні дні з хворим до сьогодні не зроблено тестів на наявність коронавірусної інфекції.

“Ніхто до нас не подзвонив, не спитав чи необхідно проводити ці тести. Ми батька возили в лікарню і водили. Лікарі про це знають, але про нас забули”, – розповідає Ольга Тутова.

В обласній охороні здоров’я виправдовуються, тести зроблять, але не одразу. Бо зараз терміново перевіряють усіх медиків Монастириської лікарні. Практично весь медперсонал контактував з інфікованою медсестрою, яка зараз у важкому стані в реанімації. І вже є 9 медиків, які захворіли на COVID-19.

Тільки контактних осіб в регіоні вже є близько 3000, кажуть правоохоронці та тернопільське обласне управління охорони здоров’я. Перевірка лікарів триває і сьогодні. Більшість працівників районної лікарні, у яких виявлено коронавірус ще кілька днів тому приймали пацієнтів. Стосовно ж транспортування і організації поховання загиблого від коронавірусу чиновники обіцяють розібратися і вжити необхідні міри. Зізнаються, в державі до сьогодні не існує інструкції – хто і як має проводити поховання людей які померли від коронавірусу.

У сільській раді Ковалівка відмовилися надавати будь-які коментарі щодо поховання інфікованого на коронавірус 68-річного жителя. Голова Монастириської громади Андрій Старух повідомив, чоловіка ховали шестеро осіб.

– На цвинтарі був староста села Ковалівка, один житель міста, дочка із зятем, я і мій заступник. Більше нікого не було, люди розбіглися в паніці. Священика також не було. Ховали вночі, приблизно 18-20 год. Ми всі були одягнені в маски та мали рукавиці, – сказав голова громади.

Також за словами Андрія Старуха, труп покійного попередньо упакували в целофановий мішок, у труні він засипаний хлором. Труна змита дезрозчином. З Тернополя привезли рідні своїм транспортом, але після автомобіль обробляли на пожежній частині хлоровмісними речовинами.

Зазначимо, Міністерство охорони здоров’я розробило рекомендації для поховання померлих від коронавірусної інфекції. За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшко, найбільший ризик при похованні виникає через ритуальні обряди. Тому там, де є велике скупчення людей, прощальні поцілунки – це все точки ризику, які треба унеможливлювати та запобігти.
Нагадаємо, зі слів родичів, повідомляв 24 канал, 68-річний житель Ковалівки контактував зі священиком із Заліщиків, у якого першого в області зафіксували коронавірусну інфекцію. Він та отець з Заліщиків разом перебували на похороні ще одного священика 3 березня. Того дня також було ще 12 отців та кількасот людей з Заліщицького та Монастириського району. Всі вони ставали до одного хреста і цілували розп’яття. Згодом, 9 березня, за повідомленням начальника ГУНП в Тернопільській області Олександра Богомола, він був на поминках, де було ще 70 людей.
 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook