Коронавірус може продовжувати існування на певних видах поверхонь: вчені дослідили за яких умов і скільки часу

Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Коронавірус може продовжувати існування на певних видах поверхонь від декількох годин до 5 днів.

Про це повідомляє прес-служба Центру громадського здоров’я МОЗ України.
«Коронавіруси можуть жити на поверхнях до 5 днів. Конкретні терміни залежать від типу поверхні, температури й вологості навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати контактні поверхні — ручки дверей, поручні, предмети загального користування тощо», — йдеться в повідомленні.

Згідно з інфографікою, яку опублікував ЦГЗ у Facebook, коронавірус може існувати на міді (4 години), алюмінії (2-8 годин), картоні (1 день), нержавіючій сталі (2-3 дні), пластику (2-3 дні), деревині (4 дні), папері та склі (до 5 днів), кераміці (5 днів) та металі (5 днів).
«Щодня очищайте і дезінфікуйте поверхні, яких часто торкаються: дверні ручки, приліжкові тумбочки, каркаси ліжка та інші меблі для спальні. Використовуйте для цього звичайні побутові дезінфекційні засоби із 1% хлору. Принаймні один раз на день дезінфікуйте 1%-м розчином хлору ванну і унітаз», — наголошують у ЦГЗ. Також зазначається, що одяг та білизну можна прати з порошком у пральній машині за температури 90 °C та ретельно висушувати.
Зазначимо, за даними Центру громадського здоров’я, станом на 10:00 26 березня в Україні зареєстровано 156 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 5 летальних.
 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook