Компенсацію на Тернопіллі просили 198 сімей, але отримали наразі лише 93

Вадим Боярський

Вадим Боярський

За призначенням компенсації на оплату комунальних послуг на Тернопіллі звернулося 198 сімей.

Нагадаємо, в управлінні праці та соціального захисту населення Теребовлянської райадміністрації 23 жовтня відбувся брифінг на тему: «Соціальний захист населення в умовах підвищення тарифів».

Читайте також. Тернополянам, у яких батареї ще холодні, слід звертатися до аварійної служби (Відео)

Участь у ньому взяли голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, голова Теребовлянської райадміністрації Галина Зелінська, директор департаменту соціального захисту населення ОДА Вадим Боярський та начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Надія Палчинська. Про це повідомив сайт ОДА.

- Із 1 жовтня змінили порядок призначення житлових субсидій, зокрема, принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні субсидій, — зазначив Олег Сиротюк. — Відтепер він залежатиме лише від доходів родини і визначатиметься індивідуально для кожної сім’ї.

Читайте також. Основний споживач газу на Тернопіллі – населення, яке і борги має, і економити не готове (Відео)

Наприклад, якщо дохід становить 500 грн на особу, то така сім’я сплачуватиме за житлово-комунальні послуги 3,2% свого доходу.

- Також з 1 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Відтак сім’ї зможуть отримати більший розмір компенсації, — наголосив голова ОДА.

Читайте також. Плата за комунальні послуги: крім субсидії, з 1 липня можлива ще й компенсація (Відео)

За словами директора департаменту соціального захисту населення Вадима Боярського, станом на 14 жовтня в області за призначенням компенсації звернулися 198 сімей. Найбільшу кількість звернень за компенсацією зафіксували у Збаразькому (68), Гусятинському (30) та Бучацькому (26) районах, а також у Тернополі (18).

- Із загальної кількості сімей, які звернулися за компенсацією, призначили її – 93 сім’ям (62%), відмовили – 33 (16%), матеріали про призначення компенсації 42 сім’ям перебувають на розгляді. Основні причини відмови у призначенні компенсації – перевищення середньомісячного сукупного доходу сімей встановленого прожиткового мінімуму для сім’ї. Сума призначеної компенсації в неопалювальний період становить 2,6 тис. грн, в опалювальний період – 29,3 тис. грн, — констатував Вадим Боярський.

До речі, якщо у вересні по субсидію зверталися 4 тисячі громадян, то вже незабаром ця цифра повинна збільшитися до 25 тисяч. 

Софія Левицька

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook