Книга тернополянки Лілії Мусіхіної – у десятці найкращих (Фото)

musixina«Книжка року‘2013″ оголосила повні результати у номінації «Візитівка». На десятому місці опинився  «Звірослов. Міфологема тваринного світу українців». Надрукували його у Тернополі, у «Навчальній книзі-Богдан». У виданні  - 192 сторінки.

Книжка, автором якої є тернополянка Лілія Мусіхіна, ввійшла у десятку кращих — про мистецтво, у рубриці «Етнологія / етнографія / фольклор / соціолінгвістика».

До речі, сама авторка, вперше побачивши перелік номінантів «Книжка року‘2013″, не відразу зрозуміла, що справді перемогла.

- Це, насправді, так несподівано. Адже цю книжку ніхто не піарив. Вона собі — як сирота пішла в люди, а я відразу переключилася на іншу роботу, — розповідає Лілія Мусіхіна.

Читайте також. Чому українська відьма перетворюється на кішку?

Нагадаємо, тернополянка останнім часом більше перебуває у Києві – на Майдані, ніж у Тернополі. Вона брала участь в он-лайн-проекті  ІА «7 Днів-Україна» — «Наш Майдан». Втім, про свою безпосередню роботу етнограф і фольклорист, а тепер ще й справжній бунтар — не забуває.

«Поділюсь із вами деякими своїми думками і планами, — пише вона на своїй сторінці у «Фейсбук». — Щойно повернулася з поїздки, де вивчала Маланкові традиції. Я й до цього трохи цим цікавилась і дещо про це писала. Але це — не важливо. Словом, видів маланкування є немало, переважно вони генетично пов’язані із культом померлих, тотемізмом тощо. Але є ще один вид маланкування — як соціальний театр.

PrintЛюди, сховавшись за масками, змінивши голос і подекуди навіть статуру приходять до хат і десь — поздоровляють, бажають усіляких гараздів, а десь — кажуть про те, що дочка гуляє, що син злодій, що жінка пропаща, що хата стара і лагодити її треба… Словом про все, що в хаті робиться не так. Або в селі (голова краде, в магазині на вазі дурять, в школі вимагають хабарі…). І великий «плюс» цього маланкового театру — все говорять людині в очі. Подекуди — в сатиричній чи гумористичній формі, а частіше — в саркастичній. Я думаю, що ми з вами не маємо права пропустити цю Маланку, аби не сходити самі знаєте куди і хоча б не спробувати глянути в очі самі знаєте кому. Це наша прадавня мирна форма протесту. Я йду. Хто зі мною? Роль ворожки запекала:)»

Читайте також. Найдавніше дерево посадили на честь Ґерети

 

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook