Начальник кінологічної служби полковник Тарас Борита розповів, як працювати з собакою і чому хтось має бути головним у цій «двійці», — пише сайт Національної гвардії України.
- В останні роки ми зрозуміли, що собаки — це наша велика сила, і тому витрачаємо багато часу, щоб вони були в порядку, завжди були в готовності. Військова людина сама по собі це вже «відточений механізм», який спроможний захистити, виявити, попередити загрозу, але коли йому в цьому допомагає ще й собака зі своїми унікальними органами чуття — це ще ефективніше. Собаку важко «обвести навколо пальця», адже вона керується природною здатністю «відшукати» все і в усіх розуміннях», - розповідає він.
Підготовча смуга перешкод є своєрідною розминкою для тварин. Далі у собак стимулюють реакцію на умовного порушника, для вироблення «емоційної пам’яті» на ворога, після чого фахівці-кінологи НГУ застосовують вибухи, дим, крики (саме це часто збиває собак з пантелику). Потім проходить підготовка з пошуку вибухівки, зброї та боєприпасів, бо це, як зізнається один із військових, і є основною задачею Нацгвардії, в чому їм допомагають «військові» пси.
Зараз гвардійська кінологічна служба ефективно використовує службових собак в охороні громадського порядку, конвоюванні заарештованих та засуджених, в охороні та обороні важливих державних об’єктів, під час виконання завдань у зоні проведення ООС.