Катер «Прилуки» і танкер «Фастів» – уже в Одесі. «Тернопіль» — ще у полоні

priluki_06_stЗахоплені раніше Росією під час окупації Криму ракетний катер «Прилуки» і танкер «Фастів» ВМС України перебазували із Севастополя до Одеси. 

Читайте також. Моряки з корвету “Тернопіль” і тернополяни висадили понад дві тисячі дубів (Фото)

Про долю корвета «Тернопіль» новин поки що немає. Це стало відомо 15 квітня за телефонними повідомленнями джерел Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України та за публікаціями українських ЗМІ.

Читайте також. На сцені у школі розгорнули бойовий прапор з корвета “Тернопіль” (Фото)

- З метою перебазування сформували буксирувальний караван у складі морського буксира «Бакай» — порт приписки Херсон, танкера «Фастів» і ракетного катера «Прилуки», — повідомив тернополянин Ігор Крочак – військовий історик, автор книги про корвет «Тернопіль». — Діями каравану на переході морем керував капітан 2-го рангу Дмитро Глухов. Перегінну команду на «Прилуках» очолював капітан 3-го рангу Денис Гриценко. Щойно «Прилуки» і «Фастів» у нейтральних водах неподалік Севастополя опинилися під повним контролем вітчизняних військових моряків, на них виконали ритуал підйому прапору Військово-Морських Сил України.

Читайте також. Щоб віддати Україні кораблі, окупанти Криму почали звільняти їм прохід

За інформацією капітана 2-го рангу Дмитра Глухова, перед початком руху були здійснені усі заходи щодо забезпечення безаварійної експлуатації матеріальної частини і недопущення навігаційних пригод. У цілому кораблі — у задовільному технічному стані. Ракетний катер «Прилуки» і танкер «Фастів» стали першими кораблями, які перебазували.  Наразі планується прихід із Севастополя до порту Одеси також судна розмагнічування «Балта».

 


 

 

 

Мітки: , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook