Катер «Бердянськ» при захопленні Росією в Керченській протоці був обстріляний з російського вертольота – експертиза

ф1Балістична експертиза засвідчила, що захоплений 25 листопада 2018 року в Керченській протоці росіянами зі ще двома суднами ВМС України катер «Бердянськ» був пробитий бронебійним снарядом, випущеним з російського вертольота КА-52.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки у Відні, повідомляє «Укрінформ«.

«Ми хотіли б звернути увагу делегацій на результати балістичної експертизи пошкоджень, завданих під час атаки на три українських кораблі та їхні екіпажі з боку Російської Федерації 25 листопада 2018 року. Ці кораблі було повернуто Росією до України в листопаді минулого року відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Пробоїна у бронетанковому катері «Бердянськ» виникла в результаті прямого попадання бронебійним снарядом, випущеним з ударного вертольота Ка-52 ВМФ Росії», — заявив він.

Читайте також: «Чави справа!»: як корабель ФСБ РФ таранить українське судно в Керченській протоці (Відео)

Представник України наголосив, що ці докази «чітко підтверджують агресивний та незаконний характер дій, які Росія здійснила в Чорному морі в листопаді 2018 року».

Читайте також: «Зброю не застосовувати»: опубліковані переговори українських моряків під час захоплення суден Росією (Аудіо)

Інші два кораблі — «Яни Капу» та «Нікополь» — були відправлені на завод для ремонту. Українська делегація раніше вже надавала Форуму ОБСЄ з безпекового співробітництва детальну інформацію про серйозні пошкодження та факти мародерства, здійснені російською стороною на захоплених катерах, додав Лоссовський.

Читайте також:Росія повернула зі свого полону судна ВМС України «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу»

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook