Кардіологи розповіли, на скільки «помолодшали» хвороби серця в Україні

фото: Likar.info

фото: Likar.info

Сьогодні хвороби серця стоять на першому місці серед причин смертності в Україні, випереджаючи навіть рак,  розповіла журналу Новое время кандидат медичних наук, кардіолог вищої категорії і виконавчий директор Всеукраїнської асоціації превентивної кардіології та реабілітації Ольга Срібна. 

Такого високого показника – 68% – немає в жодній розвиненій країні світу, а в Європі та Америці ці цифри на порядок нижчі. Основні причини, за якими інфаркти та інсульти почали «досягати» українців у 35-40 років, – неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, стреси і шкідливі звички.

Згідно зі статистикою 2017 року, у структурі поширеності ССЗ відсоток осіб працездатного віку є значним і становить при гіпертонічній хворобі – 36,7%, при ішемічній хворобі серця – 27,8%, порушеннях ритму серця – 31,1%, інфаркті міокарда – 29,7%. В цілому, у 37% працездатного населення України діагностовано ССЗ, тобто кожен четвертий пацієнт із серцево-судинною патологією має вік від 18 до 64 років.

Найчастішою недугою стала артеріальна гіпертензія – захворювання системи органів кровообігу. Від нього страждають близько 31% всіх людей на планеті згідно із даними 2015 року. Цей показник значно виріс з 2010 – тоді статистика свідчила про 26% населення. Для України ця недуга також актуальна. На другому місці за поширеністю знаходиться ішемічна хвороба серця – від неї страждають 22,3% населення. 2% з цих випадків – гострий інфаркт міокарда. У загальній структурі смертності показник ССЗ в Україні на 30% більше, ніж в Європі, і становить 68%. Для порівняння: в США від захворювань серця і судин помирає близько 47,7% людей.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook