Ізраїль депортує українців-нелегалів

ізраїльІзраїль змінив правила перебування українців на території країни.

За інформацією «Вести», з 17 жовтня в Ізраїлі почало діяти нове правило, яке дозволяє розглядати за пришвидшеною  процедурою клопотання громадян України, які претендують на статус біженців, і депортувати тих, хто не відповідає зазначеним критеріям.

Раніше людину, яка подала заяву про надання статусу, не могли депортувати доти, поки спеціальна комісія не розгляне цю заяву і не надасть офіційну відповідь про надання притулку або відмову від нього.

Ця процедура займала від кількох місяців до кількох років. І навіть, якщо нелегал отримував відмову, депортувати його могли лише у випадку, що в його країні йому не загрожує небезпека.

Цим активно користувалися «посередники», які рекомендували українцям при подачі документів говорити про те, що вони прибули з «гарячих точок» — окупованих районів Донецької та Луганської областей. При цьому в ході співбесід більшість претендентів не могли довести свого перебування там.

Як наслідок, кількість нелегалів з України та Грузії на території Ізраїлю різко збільшилася і на сьогоднішній день становить близько 80 тис. осіб, що вдвічі перевищує число біженців з африканських країн — Судану та Еритреї.

Зміна політики Ізраїлю відбулася після отримання експертних висновків про те, що Україна і Грузія більше не є небезпечними країнами, тому тепер  немає перешкод для обробки заяв за пришвидшеною процедурою і винесення вердиктів про депортацію.

В уряді Ізраїлю вважають, що такий крок дозволить значно скоротити кількість українських нелегалів, а також спростить процедуру перевірки в аеропорту Бен-Гуріон для туристів з України.

Щодо громадян Грузії, то ця процедура почала діяти близько трьох місяців тому і призвела до різкого падіння нелегальної міграції з цієї країни.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook