Із тимчасово окупованого Криму до Києва прибув ще один український політв’язень

фото зі сторінки Фейсбук Людмили Денісової

фото зі сторінки Фейсбук Людмили Денісової

До Києва прибув український політв’язень Олексій Стогній, якого в листопаді 2016 року затримала і засудила окупаційна влада тимчасово окупованого Криму.

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Денісова написала, що українець утримувався «у нестерпних умовах місць несвободи країни-окупанта» і це сильно позначилося на стані його здоров’я. Тож Денісова хоче терміново вжити заходів щодо проведення висококваліфікованого медичного обстеження та надання Олексію необхідної лікарської допомоги.

У листопаді 2016 року в окупованому Криму затримали двох “українських диверсантів” — Олексія Стогнія та Гліба Шаблія, які, за версією російського слідства, займалися розвідувальною діяльністю. Однак у липні 2017 року підконтрольний Кремлю суд у Сімферополі дав Стогнію три з половиною роки ув’язнення за обвинуваченням у незаконному обороті та виготовленні зброї (ч. 1 ст. 222, ч. 1 ст. 223 КК РФ), а підготовка диверсії — знято.

Стогній — випускник Севастопольського військово-морського інституту ім. Нахімова за спеціальністю «радіотехнічне озброєння». Проходив військову службу на флагмані українських ВМС — фрегаті «Гетьман Сагайдачний».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook