Історія шляху до перемоги українки, олімпійської чемпіонки Олени Савченко (Фото)

2Німці тріумфують: пара фігуристів, що виступала за ФРН, виграла золоту медаль на Олімпіаді в Пхьончхані в Південній Кореї. Україна тільки тішилася, що партнерка в парі – українка Олена Савченко, ще донедавна жила, тренувалася й виступала за нашу державу.

Але на батьківщині фігуристка не знайшла підтримки. Навіть навпаки – спортивні чиновники, як розповідають оглядачі, після того, як дівчина не знайшла з ними порозуміння, примушували її повернути кошти за костюми, в яких виступала. Але це вже не має великого значення тепер.

3

Майбутня олімпійська чемпіонка Олена Савченко народилася 1984 року в місті Обухові Київської області. Дівчина розпочала свою спортивну кар’єру ще на батьківщині, виступала за Україну на Олімпіаді в 2002 році з фігуристом Станіславом Морозовим, зайнявши 15 місце. У 2003 році, після переїзду до Німеччини, Савченко почала тренуватися у колишнього фігуриста Інго Штоєра, розповідає dw.com .

4

У 2003 році партнером Олени Савченко став німець Робін Шолкови, який до цього півтора року шукав партнерку. Уже в першому сезоні пара виграла золото на чемпіонаті Німеччини, загалом цей титул вони завойовували п’ять разів.

5

Наприкінці 2005 року Савченко отримала німецьке громадянство і змогла виступити за Німеччину в Турині (2006 рік).

6

Олімпіада стала складною не лише для спортсменів: їхньому тренеру Інго Штоєру хотіли відмовити в участі через зв’язки зі «штазі» в часи НДР. Пара все ж таки виступила й показала шостий результат. За чутками, впродовж кількох років Савченко і Штоєра пов’язували не лише ділові стосунки.

7

На Олімпійських іграх у Ванкувері в 2010 році Савченко і Шолкови завоювали бронзові медалі. Цей же результат вони показали й через чотири роки — у Сочі.

Після Олімпіади 2014 року Робін Шолкови заявив про завершення кар’єри у великому спорті. Олена Савченко почала шукати не лише партнера, але й нового тренера — вона більше не могла працювати з Інго Штоєром через конфлікт інтересів.

1

До зустрічі з Оленою Савченко француз Бруно Массо тренувався з іншою українською фігуристкою — Дариною Поповою. Так само, як і Савченко, Массо свого часу отримав німецьке громадянство для участі в Олімпіадах від Німеччини. У 2015 році Массо почав працювати з Савченко під керівництвом тренера Александра Кьоніґа.

На Олімпійських іграх у Південній Кореї пара встановила світовий рекорд: Массо і Савченко отримали 159,31 бала у довільній програмі. З перемогою фігуристів привітали їхні кохані (праворуч — чоловік Савченко).

8

У 2016 році фігуристка вийшла заміж за британця Ліама Кросса. Зараз спортсменці 34 роки, і про завершення кар’єри вона поки що не заявляла.

Фото dw.com

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook