Іскра з ялинки перетворює кімнату на згарище за 50 секунд — всі правила безпечної зустрічі Нового року (Відео, Інфографіка)

Щороку, зустрічаючи Новий рік, українці намагаються створити якнайкращу атмосферу свята, нерідко нехтуючи найпростішими правилами безпеки.

Відтак святкування, буває, завершується на лікарняному ліжку. Через опіки та інші ушкодження фейєрварками, петардами і салютами, щоразу на початку року в Україні в лікарні опиняються десятки людей — здебільшого діти.

Також принаймні кілька осель щороку згорає в Україні через пожежі, спричинені неправильним встановленням в квартирах і будинках новорічних ялинок чи гірланд та інших прикрас на них.

Ялинка через 7 секунд після короткого замикання гірлянди. Фото - ДСНСУ

Ялинка через 15 секунд після короткого замикання гірлянди. Фото — ДСНСУ

Відтак, аби новий рік почався щасливо і без неприємностей, варто не просто пригадати, а й виконати найпростіші правила.

Через відомі події на Донбасі салюти в Україні стали рідкістю. До прикладу, в Тернополі вони заборонені рішенням міської влади вже давно і ніхто через відсутність салютів і вибухів від них у місті не страждає — навпаки: радість від будь-якого світа не зменшилась, просто навколишнім від радості інших не доводиться страждати.

Та все ж, передбачаємо, знайдуться в Україні охочі в Новорічну ніч саме піротехнікою відзначити зміну календарної дати. Для них про те, як обирати фейєрверки та іншу піротехніку, — у сюжеті програми События

Однак не менш важливо й правильно встановити новорічну ялинку.

Незалежно від того, жива вона чи штучна, правила однакові: вона не має загороджувати прохід, не має хитатись, аби не впасти від найменшого доторку, не має мати на собі вати, паперу та інших легкозаймистих матеріалів, що можуть почати диміти чи горіти лише від нагрівання розміщеної поруч лампочки святкової ілюмінації.

ялинка-безпека інфографіка

Крім того, ілюмінація на ялинці має бути заводського виробництва. Будь-які кустарні нірлянди можуть давати коротке замикання. Від нього, як продемонтували рятувальники, ялинка спалахує повністю секунд за 5-7. А ще через 20 секунд займаються речі домашнього вжитку. Якщо не погасити вогонь, спершу знеструмивши ялинку, за допомогою ковдри чи вогнегасника, то вже за хвилину в кімнаті буде повномасштабна пожежа, з якою впоратися без допомоги ряьувальників не вдасться.

Як спалахує від коротко замикання ялинка і як від неї починається пожежа в кімнаті, продемонстрували рятувальники. У ДСНСУ також показали, як правильно запускати фейєрверки.

Загалом же рятувальники бажають українцям і всім добрим та обачним людям не тільки гарної новорічної ночі, а й щасливого усього нового року.

Звісно, вогнеборці готові прийти на допомогу будь-якої миті і в новорічну ніч також, та хочуть, аби викликали їх і з доброю місією порятунку свята

Тернопільські рятувальники створили цілий кліп на цю тему.

Відео - Управління ДСНС у Тернопільській області

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook