Інклюзивно-ресурсний центр відкрили сьогодні на Тернопільщині

фото: Зборівська РДА

фото: Зборівська РДА

Сьогодні відбулося урочисте відкриття районного інклюзивно-ресурсного центру Зборівської районної ради, який створено з метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років. 

Діти будуть отримувати дошкільну та загальну середню освіту, також їм надаватиметься  психолого-педагогічна допомога та системний кваліфікований супровід, йдеться на сторінці Фейсбук Зборівської РДА.

У заході взяли участь голова райдержадміністрації Ігор Яворський та його перший заступник Марія Назарчук, голова районної ради Богдан Максимів, секретар міської ради Ярослава Білан, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома, освітяни міста.

- Хорошу справу робить фонд Петра Порошенка. В першу чергу я вдячна керівникам району і міста, голові районної державної адміністрації, які підібрали приміщення, організували все. Результатом цієї роботи є відкриття центру для дітей, які матимуть можливість рухатись, розвиватись, отримувати кваліфіковану допомогу фахівців. Звичайно, це не є вирішенням проблеми в цілому. Але ми долучаємось до різних проектів. Ми йдемо до того, щоб в усіх школах були інклюзивні класи, щоб особливі діти були охоплені навчанням. Ці діти веселі, цікаві, вони мають право бути щасливими, — зазначила у вітальному слові начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації Ольга Хома.

Чиновники району і області разом із дітьми перерізали символічну стрічку до новоствореного центру.

ю з дітками. Всечесний отець Віталій Вовк благословив діток та освятив приміщення інклюзивно-ресурсного центру. Далі ведуча заходу запросила усіх оглянути навчальні та ігрові кімнати, кабінети для роботи з фахівцями. Для дітей свято продовжилось солодким частуванням.
Довідково:
Рішенням сесії Зборівської районної ради від 16 квітня 2018 року №466 створено комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр» Зборівської районної ради Тернопільської області за адресою: м.Зборів, вул. Б.Хмельницького, 41. Уповноваженим органом управління інклюзивно-ресурсного центру визначено відділ освіти районної державної адміністрації.
За результатами конкурсу директором ІРЦ призначено Ірину Юріївну Смакулу, вчителя логопеда Наталю Орестівну Небесь, вчителя логопеда Лесю Тарасівну Ракочу, практичного психолога Ірину Зіновіївну Кульматицьку, вчителя реабілітолога Павла Григоровича Газду.
У 2018/2019 н.р. кількість дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у навчальних закладах району становить 100 осіб, з них:
- Зборівський район – 28 осіб;
- Озернянська ОТГ – 15 осіб;
- Залозецька ОТГ – 18 осіб;
- Зборівська ОТГ – 39 осіб.
Зараз на Зборівщині інклюзивну форму навчання впроваджують у 3 освітніх закладах, де навчаються 3 дітей з особливими освітніми потребами. 21 дитина у районі навчається індивідуально.
З районного бюджету та бюджетів ОТГ на проведення ремонтних робіт у приміщені ІРЦ виділено 104 тис.грн.
Для облаштування ІРЦ з державного бюджету виділено 160 900 грн. На даний час кошти освоєні в повному обсязі.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook