Ікона Богородиці із Чернівців отримала особливий статус від Папи

фото:

фото: сайт Релігійно-інформаційної служби України

Йдеться про удотворну ікону Божої Матері «Надія безнадійним».Історія ікони Матері Божої Чернівецької сягає далеких  часів Середньовіччя, коли був поширений іконописний стиль павутинного розпису. Самі ж точні відомості про походження ікони майже відсутні. Відомо тільки, що на початку 18 століття  образ здійснив подорож із Риму через Грецію та Болгарію до галицьких монастирів і знайшов свій притулок на Буковині, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

Чудотворна ікона Матері Божої «Надія безнадійним» вже давно відома далеко за межами Чернівців. До неї можна прикластися у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, що на вулиці Руській.  З липня  ікона  отримала ще  й особливий статус: Папа Римський Франциск надав їй повний відпуст. Тобто, з цього часу  всі, хто молиться перед Матір’ю Божою Чернівецькою, отримуватимуть прощення гріхів. Але для цього є кілька умов.

Як відомо,  впродовж дуже багатьох років до цієї ікони приїжджають люди з різних міст, сіл і навіть країн, прибувають паломники. Також  туристи, які відвідують Чернівці, не оминають катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці. Ікона «Надія Безнадійним»  прославилася  завдяки тому, що допомагає жінкам,  які не можуть народити дітей. Вона ощасливила не одне подружжя  народженням довгоочікуваної дитини. Після молитви перед Богородицею у Чернівцях, за свідченнями, багато пар отримують  зцілення від безпліддя.

З огляду  на ці та  інші чудесні приклади – радість материнства, оздоровлення, інші дари та благодаті — у березні цього року єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат (Мощич) надіслав спеціального листа-прохання у Ватикан. А на початку липня прийшла відповідь.

У листі з Риму, зокрема, йдеться:«Для  збільшення релігійності вірних та для спасіння душ, силою повноважень,  наданих їй Святішим Отцем Франциском за Божим провидінням Папою, на уважні прохання, представлені  Його Преосвященством Йосафатом (Мощичем), єпископом Чернівецьким,  з небесних скарбів Церкви милостиво уділяється та надається  можливість отримати всім вірним та кожному зокрема  повний відпуст та прощення усіх гріхів у катедральному храмі Чернівців Успіння Пресвятої Богородиці. Відпуст також можна жертвувати як надолуження за душі вірних, що перебувають в чистилищі…».

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook