Ігор Мазур в Києві про повернення в Україну: «В мене в паспорті стоїть штамп, що я виїхав з Польщі 13 листопада» (Відео)

Ігор Мазур. Фото - Фейсбук

Ігор Мазур. Фото — Фейсбук

Повернути затриманого в Польщі за поданням РФ в Інтерпол ветерана АТО Ігоря Мазура українській стороні вдалося, діючи такими ж гібридними методами, як Росія домоглася затримання Мазура.

Про це заявив посол України в Польщі. Ігор Дещиця повідомив, що коли ввечері 12 листопада до з’ясування обставин був заблокований запит Росії до Інтерполу, вже наступного дня Ігор Мазур («Тополя») зміг безперешкодно виїхати з Польщі, оскільки юридичних підстав для його утримування на своїй території у Польщі не було.

«Подача нашою стороною документів до Інтерполу і факт, що з вечора 12 листопада статус Ігоря Мазура в системі Інтерполу був заблокований до з’ясування обставин, означали, що він не переслідується, а його справа перебуває у підвішеному стані, вона вивчається. Це дало йому можливість легально повернутися в Україну”,- зазначив Дещиця», — сказав «Укрінформу« Дещиця.

Читайте також: У Польщі, за запитом РФ затримали співробітника Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Ігоря Мазура

Сам працівник секретаріату Уповноваженого з прав людини у ВР Ігор Мазур, прибувши до Києва, 14 листопада розповів ТСН, що територію Польщі після затрмиання і звільнення покинув так, як і будь-який інший громадянин України, -  без жодних застережень.

«В мене в паспорті стоїть штамп, що я виїхав на автомобілі з Польщі 13 листопада», — сказав Мазур.

Читайте також: «Це не вперше РФ використовує міжнародні правоохоронні органи для політичних переслідувань» — Дещиця про затримання Мазура у Польщі

Вінпідкреслив, що коли їхав до Польщі, то знайв, що в ніяких «чорних» списках Інтерполу його прізвища немає.

«Росія так зробила подання, що його Україна не бачила», — сказав про гібридні зусилля РФ з затримання українських патріотів «Тополя».

Працівник секретаріату Уповноваженого з прав людини підкреслив, що дуже вдячний українським дипломатам, які так оперативно зреагували на його затримання.

«Дуже добре, що і влада, і опозиція і Україні об’єднуються, рятуючи своїх», — підкреслив Мазур.

Читайте також: «На затриманого унсовця «Тополю» було виставлено спеціальне циркулярне повідомлення» — Артем Шевченко

Українські ж дипломати кажуть, що ситуація з оголошенням в розшук Інтерполом за поданянм РФ Ігоря Мазура поки не розв’язана остаточно — вона «заморожена».

Читайте також: Суду над затриманим ветераном АТО у Польщі не буде: для Ігоря Мазура українські дипломати домоглися особливих умов (Відео)

Більше — у відео ТСН

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook