Гине птиця — в Україні вперше з 2017 року зафіксували спалах пташиного грипу

ф1На підприємстві, де зафіксований спалах пташиного грипу, утримували близько 98 тисяч голів курей. Скільки з них загинуло — поки не повідомляється.

На підприємстві «Хутір» у Немирівському районі Вінницької області 18 січня зафіксували загибель птиці від пташиного грипу. Про це повідомляє Дежпродспоживслужба України.

«Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області від 18.01.2020 № 02/01 до з’ясування обставин загибелі птиці та встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз на грип птиці», — йдетсья в повідомленні.

«В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника грипу птиці», — наголосили в Дежпродспоживслужбі.

У відомстві наголосили: щоб локалізувати та ліквідувати спалах пташиного грипу, у Вінницьку область поїхала група експертів Держпродспоживслужби та Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

Це перший випадок пташиного грипу в Україні за останні три роки. Остання велика епідемія захворювання була взимку 2016-2017 років у Європі, куди збудник вірусу принесли перелітні птахи з Азії.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook