Хто, скільки і за що платитиме: стало відомо, які зміни чекають на вторинну ланку медицини у наступному році

фото: Facebook / НСЗУ

фото: Facebook / НСЗУ

Питання є дуже актуальним, адже пацієнтів цікавить: які із послуг залишаться безкоштовними, а за які доведеться платити.

Зміни торкнуться послуг первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації.

Голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко під час пресконференції 10 вересня розповів, які зміни чекають на вторинну медицину в 2020 році. Відповідну інформацію оприлюднила НСЗУ на своїй сторінці у Facebook. Зокрема, ішлося про те, хто, скільки і за що платитиме.

8500 грн за пологи, 19 500 грн за лікування одного інсульту, 15 800 грн за лікування інфаркту – стільки планує сплачувати НСЗУ закладам охорони здоров’я за програмою медичних гарантій у 2020 році. Для громадян ці послуги будуть безоплатними, адже вони вже заплатили за медичну допомогу зі своїх податків, зазначено в дописі, інформує 5 канал.

Програма медичних гарантій (гарантований пакет медичних послуг) – замість псевдобезкоштовної медицини. Сюди увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, екстреної, паліативної медичної допомоги та реабілітації. Чіткий перелік безоплатних для українців медичних послуг стане відомо після затвердження держбюджету на 2020 рік.
У НСЗУ уточнюють: «Головним фокусом Програми будуть медичні послуги, пов’язані з лікуванням гострого мозкового інсульту, гострого інфаркту міокарда, допомога в пологах і неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань. Саме за ці послуги НСЗУ буде сплачувати медичним закладам за пріоритетним тарифом, який дозволить пацієнтам отримувати ці послуги безоплатно та відповідної якості».

Щоб укласти договір на надання пріоритетних послуг, заклади мають відповідати вимогам, визначеним НСЗУ. Їм потрібно буде стати комунальними некомерційними підприємствами, мати чинну ліцензію, комп’ютери, щоб підключитися до електронної системи охорони здоров’я, необхідне обладнання та персонал.

Олег Петренко пояснює: «Сьогодні безоплатний перелік послуг доступний на первинці. Далі – буде розширюватися на інші рівні медичної допомоги. Пацієнт користується. НСЗУ платить. Якщо заклад уклав договір із НСЗУ на надання пріоритетних послуг і отримує оплати за цим договором, ніхто в цьому закладі не може вимагати у пацієнта гроші за це. Якщо ж таке відбувається, пацієнт може звернутися на контакт-центр НСЗУ за коротким номером 16 77. Ми вивчимо випадок і за необхідності будемо вживати відповідних заходів. Ми маємо право призупинити оплати і навіть розірвати договір. І я б не рекомендував закладам так ризикувати».

Послуги спеціалізованої меддопомоги за програмою медичних гарантій можна буде отримати безкоштовними лише за направленням лікаря «первинки» або лікуючого лікаря. Втім, є виключення: без направлення спеціалізовану медичну допомогу, відповідно до медичних показань, можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра, нарколога. Також медична допомога буде безкоштовною при невідкладному стані.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook