Гривня переоцінена на 10-20%, — експерт

гривні1 Уряд Миколи Азарова вперто тримає фіксований курс гривні до долара та євро, хоча українські та іноземні експерти вже не один рік закликають зробити курс більш гнучким. Це полегшило би життя українським експортерам.

Про це сказав експерт Віденського інституту порівняльних економічних досліджень Василь Астров.

«Завдяки цьому покращився би платіжний баланс, знизився обсяг іноземних позик для покриття його дефіциту. Утім, у питанні курсу уряд керується не економічною, а політичною доцільністю. «Це, на думку, уряду, дає українцям відчуття стабільності», — аналізує логіку дій уряду Василь Астров.

Водночас він зауважує, що гривня через тримання курсу штучно переоцінена на 10-20 відсотків. Нерозумною називає політику утримання курсу і провідний аналітик RaiffaisenbankAval Дмитро Сологуб.

«Це раціонально лише за логікою уряду. Вони вважають, що стабільна гривня символізує силу влади», — сказав експерт в інтерв’ю DW.

За його словами, переоцінення гривні — одна з причин того, що в Україні вже п’ять кварталів поспіль падає ВВП.

Опитані DW експерти переконані, що через загострення політичної ситуації уряду не вдасться протримати фіксований курс гривні до президентських виборів 2015 року без зовнішньої фінансової допомоги.

«Політична ситуація в країні загострилася і це підвищує попит на валюту, інтервенції Нацбанку зростають. А доступ до зовнішніх фінансових ринків закритий. Резервів вистачить на три-чотири місяці», — спрогнозував Сологуб.

Джерело — DW.

 

 

 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook