Грузія обрала Президентом жінку — дані ЦВК про результати другого туру

Саломе Зурабішвілі - наступний президент Грузії. Фото - RFE/RL

Саломе Зурабішвілі — наступний президент Грузії. Фото — RFE/RL

Наступним Президентом Грузії буде Саломе Зурабішвілі.

Про це свідчать дані ЦВК про результати голосування в другому турі.

За Саломе Зурабішвілі свої голоси віддали понад 59% виборців.

Кандидат від опозиційної партії «Єдиний національний рух» Грігол Вашадзе набрав трохи більше 40% голосів.

Читайте також: Вибори в Грузії: переможця визначити буде складно (Відео)

Такі результати виборів означають, що екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі, якого в цій країні звинувачують в низці корупційних злочинів, помилуваний не буде, а тому в Грузію не повернеться, пише 112 Україна.

Обидва кандидати, які пройшли до другого туру виборів, — колишні міністри закордонних справ в уряді Михайла Саакашвілі. Їх об’єднує відсутність симпатій до Росії і курс на зближення з Європейським союзом і НАТО.

Майбутня президент Грузії Саломе Зурабішвілі — дочка грузинських емігрантів, народилася у Франції. Вона мала як французьке, так і грузинське громадянство, однак відмовилася від французького паспорта. З 1974 року працювала у французькому МЗС, навіть була послом у Тбілісі. Михайло Саакашвілі, який займав на той час посаду президента Грузії, покликав її очолити зовнішньополітичне відомство.

Опонент Зурабішвілі — Грігол Вашадзе — вважається людиною Саакашвілі. Він довгий час жив у Росії і навіть мав російське громадянство, але повернувся на батьківщину. Програш Вашадзе ставить хрест на можливому помилуванні екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, який зараз живе у Нідерландах — на батьківщині дружини. У Грузії його звинувачують у різних корупційних злочинах.

Нинішні вибори президента Грузії - останні, які проводили шляхом прямого голосування громадян. Рік тому парламент затвердив нову Конституцію, що перетворила Грузію на парламентську республіку. Це означає, що на наступних виборах в 2024 році президента країни призначить виборча колегія, яка складається зі 150 депутатів парламенту і 150 представників місцевої влади. При цьому повноваження президента будуть значно обмежені.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook