Грошово-кредитна політика НБУ має ризики для цінової стабільності — Нацбанк

НацбанкНаціональний банк України поділяє позицію Ради НБУ на предмет того, що проведення грошово-кредитної політики регулятором має ризики для цінової стабільності. Рада Національного банку визнала політику регулятора загрозливою для цінової стабільності в державі. Про це йдеться у рішенні Ради Національного банку № 30 від 17 грудня 2014 року.

Як зазначається, здійснення грошово-кредитної політики у січні-жовтні не повною мірою відповідало положенням Основних засад грошово-кредитної політики на 2014 рік.

«Забезпечення стабільності національної валюти, як основної мети грошово-кредитної політики, знаходиться під загрозою, більшість визначених Основними засадами завдань не виконуються або виконуються неналежним чином», — йдеться у документі.

Рада Національного банку відзначає, що економічна ситуація в країні залишається надзвичайно складною — динаміка переважної більшості показників економічного та соціального розвитку України продовжує демонструвати тенденції до погіршення.

«Несвоєчасні дії Національного банку на валютному ринку, з одного боку, не дали змоги суттєво обмежити темпи девальвації, з іншого — призвели до скорочення міжнародних резервів з початку року на 51,2% або на 10,4 млрд доларів. Станом на 1 грудня 2014 року вони становили 10,0 млрд доларів», — йдеться у рішенні Ради НБУ.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook