Громада Тернополя вирішила запровадити народну премію імені Сергія Сірого (Відео, фото)

111 листопада письменникові й журналістові, заслуженому діячеві естрадного мистецтва України, поетові-пісняру і казкару Сергієві Сірому мало б виповнитися 59.

Він помер у самому розквіті свого таланту, творчості в грудні 2017-го. Днями в Тернополі біля будинку, де жив Сергій Сірий зібралися його рідні й друзі, представники Тернопільської міської ради, ті, з ким він працював, хто цінував його як людину й особистість, хто любив його творчість.

1ф

Громада міста зібралася, щоб відкриттям меморіального знака Сергія Сірого вшанувати його пам’ять.

2ф

Згадували, якою щирою й щедрою на талант був Сергій, наскільки любив життя, людей, а понад усе — свій рідний Тернопіль, якому присвятив чимало творів.

3ф

Один з найвідоміших віршів, покладений на музику — «Наш Тернопіль» — став своєрідним гімном міста.

Торік у грудні, коли стало відомо, що поет відійшов у Вічність, відомий тернополянин Михайло Маслій згадав слова Сергія Сірого: «Я дуже люблю Тернопіль. Він справді фантастично гарний, казковий! Чого тільки варта його перлина — став! Моє рідне місто надихає поетів, які присвячують йому все нові й нові твори–освідчення у любові. Щасливий і гордий, що залишу людям і свою присвяту…».

Далі Михайло Маслій написав: «4 грудня 2017 року після важкої невиліковної онкологічної хвороби відійшов у Вічність яскравий і самобутній піснетворець, автор вірша найкращої пісні про рідне місто — „Наш Тернопіль” — поет Сергій Сірий…»

При житті Сергій Сірий виношував ідею запровадити в Тернополі премію для звичайних тернополян, які своєю працею, вчинками заслуговують на визнання громади.

— Цю ідею ми вирішили підтримати, — сказав заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра. — Визначилися навіть із датою її заснування — 11 листопада, в день народження Сергія Сірого. Така премія стане своєрідною мотивацією для тернополян до дієвих вчинків, можливо, на перший погляд, не помітних, але значущих для загалу, розвивати своє місто.

Серед українських літераторів Сергій Сірий став єдиним, хто удостоєний загалом п’яти «корон» «Коронації слова», трьох із яких — посмертно.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook