Під забороною цемент і не тільки. Гройсман заявив про нові санкції проти РФ: «Випробування зроблять Україну сильнішою» (Відео)

ГройсманУкраїна запроваджує щодо Росії дзеркальні санкції. Про це заявив сьогодні на засіданні Уряду Прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що у відповідь на військову та економічну агресію Росії Україна переорієнтовується з російського ринку збуту на світові.

«Ми переорієнтовуємо нашу економіку на цивілізовані ринки, на яких є правила, на яких є закон, і сьогодні 43% нашого експорту — в країни Європейського союзу», — заявив Гройсман.

Читайте також: Росія заборонила експортувати в Україну вугілля, нафту і нафтопродукти

Глава Уряду України заявив, що у відповідь на запроваджені РФ санкції щодо заборони ввозу в Україну нафтопродуктів та іншого Україна відповість Росії забороною ввезення її товарів.

«Ми введемо дзеркальні санкції, ми введемо ембарго на ті товари, які ми виробляємо в Україні або можемо їх замінити», — повідомив Володимир Гройсман.

Глава українського Уряду підкреслив, що заходи запроваджуються задля економічного розвитку України: «Такі випробування зроблять Україну сильнішою».

Як повідомляє сайт Кабміну, 15 травня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційоване Мінекономрозвитку рішення щодо розширення переліку заборонених до ввозу на територію України товарів походженням з Росії. Перелік визначений постановою Уряду №1147 від 30 грудня 2015 року “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації”.

Відтепер до ввезення на територію України заборонені портландцемент, глиноземний цемент, цемент шлаковий, сульфатостійкий цемент і подібні гідравлічні цементи, забарвлені або незабарвлені, готові або у вигляді клінкерів, а також фанера клеєна, панелі фанеровані та аналогічні матеріали з шаруватої деревини.

За підрахунками українського Уряду, імпорт цементної продукції з Росії на територію України за підсумками 2018 року становив майже $17 млн. Обсяг імпорту фанери з Росії у 2018 році становив близько $19,7 млн.

«Ця заборона запроваджена Урядом України у відповідь на агресивні та дискримінаційні дії з боку Російської Федерації щодо закриття товарам походженням з території України доступу на російський ринок, а також на обмеження транзиту товарів з території України територією РФ», — заявили в українському Кабміні.

Всі подробиці — у відео повної версії засіданян Кабміну 112 Україна. Про санкції — на відео з 9 хв 9 хв.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook