Гості з Франківська привезуть картини з життя Гуцульщини

114Концерт Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» в Тернопільській обласній філармонії відбудеться 24 квітня. Початок — о 18.30.

Читайте також. Цього року модерн – особливий, бо він об’єднав художників зі всієї України (Відео)

Творчий склад «Гуцлії» — 50 осіб. Сюди входить мішаний хор, танцювальна група, оркестр народного типу, співаки. Художній керівник і головний диригент — народний артист України Петро Князевич. Головний балетмейстер — народний артист України Іван Курилюк. Керівник оркестру — Василь Курцеба.

Читайте також. “Кривий танець” пройде вулицями Тернополя до парку “Топільче”

Нагадаємо, цей колектив створили у 1939 році. Зробив це відомий український композитор і культурний діяч Ярослав Барнич, який є автором відомих пісень «Уже сіло сонечко за гаєм», «Гуцулка Ксеня».

До слова, його оперету «Шаріка» тернополяни мали можливість переглянути у постановці львів’янина Федора Стригуна.

Довідково. У травні 1940 року ансамбль показав свою першу програму в Станіславі (колишня назва Івано-Франківська). Ансамбль збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість, створює нові пісні, танці і театралізовані вокально-хореографічні картини з життя Гуцульщини. У репертуарі «Гуцулії» є також твори української, російської і закордонної класики.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook