Гончарук сказав, що буде з газовими переговорами з РФ після «нормандської» зустрічі

Олексій Гончарук. Фото - Фейсбук

Олексій Гончарук. Фото — Фейсбук

«Ми досягли своєї мети в газовому питанні», — так оцінив двосторонні переговори Президента України з президентом РФ в рамках «нормандського саміту» 9 грудня глава Уряду України.

Як проінформував у Фейсбук Прем’єр-міністр України, головною метою, яку ставила Україна перед собою в двосторонніх переговорах Володимира Зеленського і Володимира Путіна — це не дозволити Росії поставити розв’язання питання ситуації на Донбасі у пряму залежність від газових угод України і Росії.

Читайте також: У двосторонній зустрічі президентів України і РФ будуть ще учасники

І ця головна для України мета 9 грудня в Парижі була досягнута, наголосив Олексій Гончарук.

Читайте також: Результат «нормандських» переговорів: повна версія прес-конференції Зеленського, Меркель, Макрона і Путіна (Відео)

Очільник українського Уряду проінформував, що газові переговори України і Росії триватимуть і не виключив, що можлива й «газова війна». Однак, наголосив Прем’єр-міністр, Україна на опалювальний сезон газом забезпечена, тому іти на поступки Росії у цьому питанні не збирається.

Читайте також: Про що домовилась «нормандська четвірка» 9 грудня: опублікований спільний підсумковий документ (Текст)

«Ми досягли своєї мети в газовому питанні — вивели питання транзиту газу за межі обговорення ситуації на Донбасі. Не домовилися про контракт, але цього і не мало відбутися в Парижі. Україна буде домовлятися про газ далі, можливо непросто, можливо – з «газовою війною». Але ми повністю готові до цього: наші сховища наповнені, нашу логіку підтримують ЄС і рішення Стокгольмського арбітражу, а Північний потік 2 не добудований. Нам потрібен довгостроковий контракт. Ми зауважили, що борг не подаруємо. Один з варіантів, який розглядаємо — борг можемо прийняти газом», — написав про результат «нормандської зустрічі» в Парижі 9 грудня щодо газового питання Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook