Голова моніторингової місії ООН в Україні: Росія до затриманих у Криму застосовує катування електричним струмом та сексуальне насильство

1

За останні 10 місяців моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала 81 повідомлення про порушення прав людини в окупованому Росією Криму, внаслідок яких постраждали 167 осіб, зокрема 34 жінки та 72 представники національних меншин.

Серед таких випадків – безпідставне утримання під вартою та насильницькі зникнення, порушення свободи мирних зібрань, поглядів, віросповідання, права участі в асоціаціях і громадських рухах. Такі дані представлені в доповіді моніторингової місії ООН з прав людини в Україні з 13 вересня 2017 – 30 червня 2018 року. Доповідь ґрунтується на результатах близько 200 інтерв’ю та моніторингових візитів на материковій частині України. Про це йшлося на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Основний висновок нашого моніторингу – Російська Федерація проігнорувала свої зобов’язання як окупаційна влада на півострові, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права… Росія залучила до лав своїх збройних сил 12 тисяч кримських призовників, притягуючи до кримінальної відповідальності тих, хто відмовлявся, – зазначила Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН в Україні, презентуючи доповідь на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Серед зафіксованих у Криму порушень – 42 факти насильницьких зникнень, за які винні не були притягнені до відповідальності, 19 випадків безпідставних арештів та взяття під варту, порушення прав 94 осіб на належну правову процедуру, 5 кримінальних справ як покарання за інакомислення.

Окремо наголошують на умовах утримання під вартою у місцях несвободи, які можна прирівняти до жорстокого поводження. «У Сімферопольському слідчому ізоляторі камери настільки переповнені, що затриманим доводиться спати по черзі, їм відмовляють у їжі, воді, доступі до ліків, коли вивозять на судові засідання. […] До осіб, які перебувають під вартою, застосовуються заборонені методи – катування електричним струмом та сексуальне насильство», – зазначила Фіона Фрейзер.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook