«Голосування на Сході України могли організувати краще», — екс-голова ЦВК

Давидович«Ще два місяці тому було ясно, що президентські вибори на Сході України будуть проходити неординарно. Можна було їх організувати краще. Пізно кинулись», — сказав в ексклюзивному коментарі ІА «7 Днів-Україна» голова Центральної виборчої комісії у 2004-2007 роках Ярослав Давидович.

Він переконаний, що і явка, і кількість тих, хто проголосував у «гарячих» областях України могли б бути вищими, якби ЦВК і влада про це подбали заздалегідь.

«Пізно кинулися, в останній тиждень фактично почали залучати тих, хто має досвід організації процесу виборів в Афганістані. Є ж люди, які знають і організовували в таких ситуаціях протистоянь процес, наприклад, в Пакистані, я в Мексиці консультував, де півроку з автоматами ходили. Могли ж залучити таких людей раніше», — каже Ярослав Давидович.

Також він переконаний, що і на законодавчому рівні українській владі слід було краще подбати про те, аби результат у «гарячих» областях був вищим.

«Можна було б утворювати там дільниці для голосування в різних приміщеннях, наприклад, на підприємствах, сформувати мобільні групи для організації голосування, дати законодавчо можливість голосувати без списків з Реєстру виборців», — зазначив екс-голова ЦВК.

Краще, на думку Ярослава Давидовича, можна було організувати й охорону дільниць і бюлетенів.

«Управління державної охорони, яким керує Гелетей, могло б цілодобово охороняти дільниці і окружні комісії. Для цього треба було чи у Верховій раді, чи постановою Уряду дозволити це робити цій структурі. А то що це таке: ходять по десять у Києві – охороняють міністрів, а на Сході дали можливість захоплювати голів ОВК, дільниць – це ж звичайні, незахищені люди», — нагадав Ярослав Давидович.

Загалом же процесом і результатом виборів Президента України в масштабах країни екс-голова ЦВК задоволений.

«Політики гарно спрацювали і прості люди. Агітація ж йшла не так зверху, зі штабів, як знизу – від самих людей. Українці показали, що можуть добре організуватись в разі загрози», — підсумував Ярослав Давидович.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook