Хочуть створити слідчий орган, який фіксуватиме усі факти воєнної агресії щодо України

1466918380-9289

Україна має створити окремий державний слідчий орган для фіксації фактів збройної агресії Росії проти України.

Як передає УНІАН, про це сьогодні на брифінгу в Києві заявив надзвичайний і повноважний посол України Володимир Василенко.

«На сьогодні у країні не існує чітко визначеної правової позиції, яка визначає фіксацію збройної агресії Росії. Необхідний окремий слідчий орган, який би протоколював факти агресії. Це треба робити формально-юридично, у тому числі фіксувати злочини проти людяності, знищення інфраструктури, суми завданих збитків. Цього не робиться, на жаль, і бездіяльність керівництва країни підриває здатність України в подальшому вимагати відшкодування шкоди й покарання винних», – сказав Василенко і зауважив, що без юридичної фіксації всіх наслідків Україна не зможе заявляти про якісь претензії.

Читайте також: Серед українських бійців на Донбасі є втрати

«Цей документ, який буде створено, має бути доведено до всіх членів ООН, щоби Росія знову не змогла казати «нас там нет», — наголосив дипломат.

Водночас він нагадав, що радянська влада в листопаді 1942 року, коли ще не було можливості передбачити, чим закінчиться війна, створила урядову комісію, яка займалася визначенням завданих Німеччиною збитків, які потім пізніше було висунуто для сплати репарацій.

 

 

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook