Гіпертоніки Тернопілля зможуть купувати ліки зі знижкою – відновили проект (Відео)

оснГіпертоніки Тернопільщини можуть отримати ліки за знижкою завдяки відновленій реалізації пілотного проекту.

Нагадаємо, проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в Україні реалізують з 1 червня 2012 року.

Читайте також. На Тернопіллі кожен четвертий – гіпертонік. Хто з них отримує ліки зі знижкою?

Прес-конференція щодо продовження реалізації на Тернопіллі проекту на користь гіпертоніків відбулася 14 жовтня. Про це повідомили в департаменті охорони здоров`я Тернопільської ОДА.

Участь в заході взяли: директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Володимир Курило, його заступники Лідія Чайковська та Віктор Овчарук, головний позаштатний спеціаліст-кардіолог ДОЗ ТОДА Наталія Вівчар, а також проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Тернопільського державного медичного університету ім. І.Горбачевського Надія Ярема. Долучилися до обговорення й інспектор з організаційно-фармацевтичної роботи в області виробничо-торгового аптечного об’єднання Сергій Стецюк і головний спеціаліст сектору державного контролю у сфері обігу лікарських засобів та медичної продукції Ірина Зелецька.

Читайте також. Тернопілля: перевірити молочні залози зможуть усі – з 14 до 17 жовтня

Додамо, що метою пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою є підвищення доступності до лікування осіб з гіпертонічною хворобою, особливо серед соціально незахищених верств населення, вчасне виявлення пацієнтів з підвищеним артеріальним тиском для попередження таких наслідків, як інсульти та інфаркти, що дають великий відсоток смертності та інвалідності, а також збільшення кількості хворих, які лікуються регулярно та ефективно.

Краянам, які страждають на гіпертонічну хворобу, потрібно звернутися до сімейного лікаря, кардіолога чи терапевта та отримати рецепт. У рецепті випишуть лікарський засіб не за торгівельною назвою, а за міжнародною непатентованою назвою (діючою речовиною – прим.). В аптеці хворим на гіпертонію фармацевт запропонує наявні в реалізації лікарські засоби різних цінових категорій, що містять вказану в рецепті діючу речовину.

Читайте також. 10 рецептів щастя від доктора Комаровського

Після вибору медикаменту хворий сплачує пораховану фармацевтом його вартість зменшену на різницю між роздрібною та встановленою референтною (порівняльною) ціною. Іноді це – кілька гривень, частіше – набагато більше. Адже бюджетним відшкодуванням здешевлюють вартість ліків на 10 до 80%.

Довідково. На Тернопільщині щороку діагностують 2,5-3 тис. інсультів, 1,5 тис. інфарктів. Загалом в Україні на ризик серцевих нападів та крововиливів у мозок через високий артеріальний тиск щодня наражаються 12 млн людей.

Софія Левицька

Докладно — у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook