Генсек Ради Європи готовий подати прохання про помилування Сенцова, якого можуть годувати примусово (Документ)

Сенцов за гратами крупноГенсек Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що готовий подати прохання про помилування Олега Сенцова. Уповноважена ВР з прав людини вважає, що українського політв’язня Кремля можуть годувати примусово, оскільки російська сторона не надає жодної інформації про стан здоров’я Олега Сенцова.

«Я вважаю, що пана Сенцова повинні звільнити з гуманітарних причин. Він може бути помилуваний з гуманітарних причин», — сказав Ягланд після зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою у Москві.

«Якщо необхідне прохання про його помилування, я залюбки його подам на підставі Європейської конвенції з прав людини», — заявив геренальний секретар РЄ.

Олег Сенцов оголосив голодування, яке не припиняє 39-ий день.

Людмила Денісова на своїй сторінці у Фейсбук опублікувала лист до Уповноваженого Європейського суду з прав людини з проханням подати д оЄвропейського суду позов пр опорушення Росією прав ув’язненого Сенцова.

«Достовірної інформації про стан здоров’я Олега Сенцова ми не маємо. З огляду на заяви Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової, є підстави вбачати, що Олега годують примусово. Приймання їжі проти власної волі є жорстоким, нелюдським та принизливим поводженням і заборонено міжнародним законодавством. Тому я звернулася до заступника Міністра юстиції України Івана Ліщини з проханням подати заяву до Європейського суду з прав людини щодо порушення прав громадянина України Олега Сенцова, ув’язненого Російською Федерацією за політичними мотивами», — написала Денисова.

ф1

 


 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook