«Газпром» не буде оскаржувати програшне для себе рішення суду щодо «Нафтогазу»

ф2Виграш «Нафтогазу» у Стокгольмському суді в Україні назвали історичним.

Про те, що Росія не буде оскаржувати програш Україні щодо контракту на постачання газу, повідомив заступник голови «Газпрому» Олександр Медведєв.

За його словами, в оскарженні нема сенсу, повідомляє 112 Україна з посиланням на «Інтерфакс-Україна«.

«Там нічого нового немає. Рішення арбітражу вступило в силу. Оскаржити? А навіщо?» — сказав Медведєв.

Читайте також: Перемога України: Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому

Нагадаємо, 22 грудня в «Нафтогазі» заявили, що виграли арбітраж проти російського «Газпрому» за контрактом на постачання газу за всіма спірними питаннями.

Так, Стокгольмський арбітраж знизив ціну російського газу для «Нафтогазу» в II кварталі 2014 року майже на 27,4% — до 352 доларів з 485 доларів за 1 тис. куб. м. Відзначалося, що завдяки перегляду контрактної ціни «Нафтогаз» заощадив на придбаному в 2014-2015 р. газі 1,8 млрд доларів.

В Україні це рішення назвали історичною перемогою.

При цьому, за версією «Газпрому», арбітраж зобов’язав НАК «Нафтогаз України» виплатити понад два мільярди доларів за поставлений газ, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення.

Крім цього, в «Газпромі» стверджують, що суд зобов’язав «Нафтогаз» з 2018 року щорічно відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу і відмовив «Нафтогазу» в праві на перегляд ціни газу з травня 2011 року по квітень 2014 року.

Читайте також: Петро Порошенко: Тепер у нас буде більш жорстка позиція в перемовинах з нашими іноземними партнерами

Також, за інформацією російської сторони, до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство та встановлюється обов’язковість застосування положень «бери або плати» в кінці терміну дії контракту.

Таким чином, російський монополіст також заявив про свою перемогу в Стокгольмському арбітражі у справі про постачання газу в Україну.

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook