Гаазький трибунал визнав винним Ратко Младіча у геноциді в Боснії і виніс вердикт

ф2Ратко Младіч — причетний до військових злочинів, вчинених у Сребрениці — засуджений Гаазьким трибуналом до довічного ув’язнення.

Як повідомляє Deutsche Welle, 75-річного генерала міжнародний суд визнав винним у злочинах проти людяності.

Фото - Reuters

Фото — Reuters

 

Трибунал звинуватив Младіча в геноциді, злочинах проти людяності, порушенні законів і звичаїв ведення війни, терорі проти мирного населення. Зокрема, в обвинуваченні йдеться про вбивство 8 тисяч мусульман у Сребрениці в 1995 році. Також в обвинуваченні йдеться про тисячі жертв, загиблих у ході 44-місячної облоги Сараєво. Младіча також звинуватили у знущаннях над людьми в таборах для інтернованих, терорі щодо хорватів і боснійських мусульман у населених пунктах, захопленні в заручники солдатів-миротворців ООН.

Сам Младич під час оголошення вироку не був присутній.

Нагадаємо, що в ході громадянської війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках Ратко Младіч командував збройними силами боснійських сербів. Він був заарештований тільки в 2011 році.

Разом з Младічем основну відповідальність за різанину в Сребрениці несе колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич. У 2016 році його засудили в Гаазі до 40 років позбавлення волі. Він подав апеляцію і зараз її розглядають у суді. Екс-президент Сербії Слободан Мілошевич помер у 2006 році в попередньому ув’язненні в Гаазі, не дочекавшись завершення процесу. Ще двоє виконавців розправи над мусульманами в Сребрениці, Вуядин Попович і Любиша Беара, були засуджені до довічного ув’язнення.

Загалом за злочини, скоєні в Сребрениці, міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії пред’явив звинувачення 20 особам, 15 з них уже засуджені, а один — виправданий.

Зазначимо також, що з 2009 року в Європі щорічно 11 липня згадують жертв Сребреніци.

Джерело - 112.ua

 


 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook