«Формули Штайнмаєра» не існує», — Безсмертний пояснив, звідки вона взялася і чому знову на порядку денному (Відео)

ф1Ніякої погодженої «формули Штайнмаєра» не існує — це лише умовна робоча назва документа для переговорів, при чому в кожної з країн-членів «нормандської четвірки» під назвою «формула Штайнмаєра» свій перелік умов і бачення шляхів запровадження миру на Донбасі.

Про це заявив в ефірі Телеканалу ATR екс-представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Роман Безсмертний.

«Ніхто і ніколи в «нормандському форматі» не погоджував ніякий текст», — сказав про так звану «формулу Штайнмаєра» Безмертний.

Він наголосив, що так звана «формула Штаймаєра», яку Україні вже пропонують внести в Конституцію, — це план Кремля, за допомогою якого Росія зараз намагається досягти своїх цілей під егідею начебто запровадження миру на Донбасі.

Читайте також: Росія вже хоче особливого статусу для Донбасу в Конституції України назавжди?

Роман Безмертний нагадав, що вперше про своє бачення мирного врегулювання ситуації на Донбасі тоді глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр сказав на «нормандській» зустрічі в 2015 році. Тоді «формула Штаймаєра» складалась з одного речення, та ніхто з глав «нормандської четвірки» в залі під час виступу Штаймаєра не був присутній і вже за кілька днів МЗС країн-членів Нормандського формату у своїх прес-релізах подали різні трактування, а за кілька років формулювання і трактування додавались, та єдиної «формули» так і не було виведено.

«Так трапилося, що у Мінському процесі була тільки одна людина, яка чула цей виступ. Це Безсмертний. Ніхто більше з мінського процесу не задіювався до нормандського процесу», — сказав Роман Безсмертний.

Читайте також: Зараз вибори на Донбасі неможливі — Штайнмаєр вважає, що закон про це розробляти Україні все ж треба (Відео)

Він наголосив, що Україна ніяк не може ввести в свою Конституцію так звану «формулу Штайнмаєра», якої не існує.

Більше того, наголосив Роман Безсмертний, для запровадження миру на Донбасі Україні взагалі не треба вносити жодних змін в свій Основний закон: треба, щоб Росія вивела свої війська з Донбасу, туди повернеться українська влада і за українським законодавством на звільнених територіях Донбасу відбудуться вибори за українським законодавством.

Всі подробиці — у відео Телеканал ATR.

 

 

 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook