Фінансовий аналітик: Відтік трудових ресурсів до країн ЄС — важко переборна проблема

1Висновки про те, що нас може чекати наступного року в економічній царині, зробив Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг», член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків.

За його словами, 2018 рік буде не гіршим, ніж 2017-ий, і це підтверджують прогнози міжнародних організацій і НБУ. Але попри оптимістичні  висновки аналітик зробив наголос на ризиках.

Наприклад, одна з найсерйозніших і важко переборних проблем – це відтік трудових ресурсів до країн ЄС. Вже тепер відчувається значний дефіцит робочої сили. Якщо він посилиться, може навіть упасти ВВП, зірватися виконання бюджетних показників. дефіцит робочої сили все більше відчувається чи не в усіх регіонах України. В основному активних працездатних людей не влаштовує заробітна плата, що є в Україні, на тлі цін на товари й послуги, що такі ж як у Європі.

Ще один ризик — зростання імпорту і зменшення експорту, що не приносить у державу валюту.

- Січень-вересень 2017 року ми закінчили з негативним торговим сальдо в розмірі 196 млн дол., але немає гарантій, що цей майже нульовий показник для України вдасться утримати в 2018 році, а це залежить не тільки від нас, але і від ситуації на наших ключових сировинних експортних ринках, — сказав Шапран.

 


 

 

 

Мітки: , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook