Фінансовий аналітик назвав основні небезпеки 2018 року

1Наприкінці 2017-го експерти, спеціалісти, які цікавляться ситуацією в країні, роблять аналіз наших здобутків і прорахунків, які вплинуть на ситуацію в 2018 році, пише 112.ua.

Висновки про те, що нас може чекати наступного року в економічній царині, зробив Віталій Шапран, головний фінансовий аналітик рейтингового агентства «Експерт-Рейтинг», член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків.

За його словами, 2018 рік буде не гіршим, ніж 2017-ий, і це підтверджують прогнози міжнародних організацій і НБУ. Але попри оптимістичні  висновки аналітик зробив наголос на ризиках.

Наприклад, одна з найсерйозніших і важко переборних проблем – це відтік трудових ресурсів до країн ЄС. Вже тепер відчувається значний дефіцит робочої сили. Якщо він посилиться, може навіть упасти ВВП, зірватися виконання бюджетних показників.

Ще один ризик — зростання імпорту і зменшення динаміки зростання експорту.

- Січень-вересень 2017 року ми закінчили з негативним торговим сальдо в розмірі 196 млн дол., але немає гарантій, що цей майже нульовий показник для України вдасться утримати в 2018 році, а це залежить не тільки від нас, але і від ситуації на наших ключових сировинних експортних ринках, — сказав Шапран.

І ще один оптимістичний прогноз від Шапрана: інфляція буде вищою за 10%, але меншою ніж у 2017 році. Реформи буде продовжено, бо Україна не має вибору і ресурсів, щоб цей вибір зробити самостійно.

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook