Євген Марчук сказав, за який термін може закінчитись війна на Донбасі (Відео)

ф8Війна на Донбасі може тривати й чверть століття за аналогом до подібних світових конфліктів, однак є шанс, що цей конфлікт може бути завершений швидше. Так вважає представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук.

«Такий острах є, але я думаю, що може бути ситуація врегульована і значно раніше», — сказав Марчук в інтерв’ю «5 каналу«.

Він зазначив, що подібні конфлікти у різних країнах світу тривали десятиліттями, і розв’язувались дуже складно, як от конфлікт у Нагорному Карабасі, якому 25 років. Та конфлікт на Донбасі особливий тим, що в ньому присутня Росія як країна з ядерною зброєю.

«Непросто дуже. Так, світова практика знає Нагорний Карабах, Північна Ірландія — за 20 років, Колумбія — за 50 років, Палестина… Але там інші складові. Трохи в Північній Ірландії схожий на наш, але в тому конфлікті немає ядерного гравця, який є іноземною державою», — підкреслив Марчук.

«У нас феномен, з одного боку, дуже важкий, така замаскована участь Росії, а з іншого боку, — це вже всім зрозуміло в Європі і світі… Тому є всі види санкцій проти Росії, практично ізоляція РФ від великого політичного життя», — вказав на особливий фактор представник України у підгрупі на переговорах в Мінську.

Євген Марчук говорив і про шанси надання Україні Сполученими Штатами «Джавелінів», і про загрози великої війни на Донбасі, і про перспективи введення найближчим часом миротворчого контингенту ООН на Донбас, і про вихід російської сторони з СЦКК.

Повна версія — в інтерв’ю «5 каналу«.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook