Епіфаній очолив єдину православну українську церкву: хто такий Епіфаній

счВ Україні відбулася подія, значення якої неможливо переоцінити : у нас вже є предстоятель єдиної православної української церкви Епіфаній.

192 делегати від трьох гілок православної церкви зібралися сьогодні на Об’єднавчий собор, щоб обрати митрополита єдиної православної української церкви. Ним став Епіфаній – наймолодший з українських єпископів, наближений до Філарета. Про рішення оголосив зі сцени міністр культури Євгеній Нищук, коли із Софійського собору виходили Президент Петро Порошекно, голова Верховної Ради Андрій Парубій та предстоятель Вселенського патріфарха Галльський  Еммануїл.

Читайте також: Єдина православна церква України є: виступ глави нової церкви, Президента України та спікера ВР після рішення Об’єднавчого собору (Відео)

Першим привітав українців із важливою подією Президент словами «Завершилося! Сьогодні!» Всі, хто чекав нині на це повідомлення, закричали «Слава!»

- Прошу всіх, хто зараз нас дивиться, запамятайте цей день добре, бо він ввійде як день остаточного здобуття нашої незалежності від Росії, — сказав Президент.

Привітав українців з визначною для всієї держави подією й спікер парламенту Андрій Парубій.

Нагадаємо, що Об’єднавчий собор мав розпочатися о 9 год. Затрималися – розпочався близько 12 год. Перший тур був рейтинговий, в якому брали участь і миряни. У другому турі голосували лише єпископи. Обрали митрополитом Епіфанія. Його конкурентами були митрополит Вінницький і Барський Симеон (УПЦ МП) та митрополит Волинський і Луцький Михаїл. Епіфанію 39 років.

Епіфаній (Думенко Сергій Петрович) раніше був митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським, повідомляє ТСН. Він народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року вступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. Того ж 1999 року вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році з науковим ступенем кандидата богословських наук.

21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво. 25 січня 2008 року призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 16 березня 2008 року возведений у сан архімандрита. Потім, 20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. Того ж року призначений керівничим справами Київської Патріархії. Вже у 2009 священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії.

23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа. 28 червня 2013 року згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області

У першій промові Епіфаній звернувся до всіх мирян і сказав, що новоутворена Церква відкриває свої обійми для всіх братів і сестер, вона вірою і правдою служитиме українському народові. Епіфаній закликав всіх вірних до єдності. «Двері нашої Церкви відкриті», — сказав Епіфаній.

Емоції на площі біля Софійського собору були надзвичайні.

Залишився ще один крок – отримання Томосу. За ним Президент разом з новим предстоятелем української церкви Епіфанієм поїде у Константинополь.

 

 


 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook