Як Православна церква України отримала документ про автокефалію: повна версія урочистих подій трьох днів (Відео)

Момент передачі Томосу Вселенським партріархом Варфоломієм главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію. Фото - УНІАН

Момент передачі Томосу Вселенським партріархом Варфоломієм главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію. Фото — УНІАН

Три дні — 5, 6 і 7 січня 2019 року — назавжди ввійдуть в історію України і світового православ’я як дні отримання об’єднаною православною церквою України автокефалії.

Це подія, яку історики ставлять в один ряд зі здобуттям незалежності державою Україна.

Релігієзнавці стверджують, що це відновлення історичної справедливості — автокефалії української православної церкви, на яке українці чекали сім століть.

Ця історична подія відбулась 5-6 січня на Фанарі у резиденції Вселенського патріарха, де 5 січня патріарх Варфоломій підписав Томос — грамоту про автокефалію української помісної церкви.

6 січня урочисто під час спільного Богослужіння з главою Православної церкви України Вселенський патріарх Варфоломій передав Томос главі Православної церкви України митрополиту Епіфанію та Президенту України.

7 січня Томос був вперше продемострований у Києві під час Різдвяної літургії у Софії Київській.

Як відбувались ці історичні події, ІА «7 Днів-Україна» пропонує своїм читачам осягнути у повній версії — у відео прямих трансляцій Радіо Свобода, що відбулись з Вселенської патріархії у Стамбулі та із Софії Київської у столиці України.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook