Експерти розповіли, як парафії УПЦ Московського Патріархату переходитимуть до нової церкви

фото із вільних джерел

фото із вільних джерел

Процес надання автокефалії Українській православній церкві — на фінішній прямій. І хоч зарано казати про створення єдиної помісної православної церкви — надто багато зовнішніх і внутрішніх невідомих у цьому рівнянні — вже тепер виникає низка суто практичних питань, які цікавлять українських вірян.

Одне із найбільш спірних і наразі незрозумілих: яким чином до нової церкви будуть приєднуватися приходи та чи зможуть відмовитися від цього.

Навіть про приблизні цифри переходу парафій УПЦ МП до нової церкви сьогодні говорити складно. Дослідження показують лише загальні настрої (приміром, прихильників автокефалії значно побільшало від початку українсько-російської війни).

Читайте також: Чому УПЦ МП не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю?, — релігієзнавець

На думку директора департаменту у справах релігій Міністерства культури Андрія Юраша, до нової автокефальної церкви перейдуть близько половини парафій УПЦ (МП).

Своєю чергою один із найпалкіших автокефалістів у Московському патріархаті митрополит Олександр Драбинко каже, що приєднатися до помісної церкви, зокрема, на Чернігівщини та Волині, бажають 70% духовенства.

 

 

 

 

 

Мітки: ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook