Експерти розповіли, чому і як саме криза в Аргентині відіб’ється на українській гривні: прогнози аналітиків

Фото: Getty Черга в банки Аргентини

Фото: Getty
Черга в банки Аргентини

Третя економіка Латинської Америки стоїть на порозі дев’ятого дефолту за останні півстоліття. Рівень інфляції в Аргентині — один з найвищих у світі.

Криза із зовнішнім боргом Аргентини, яка не піддається політичному врегулюванню і може привести до дефолту, впливає на національні валюти країн, що розвиваються, в тому числі України. Як саме?

Корреспондент.net розповідає подробиці.

На курс гривні, якій пророкують падіння восени, впливають не тільки внутрішні процеси, а й зовнішні.

Основним геополітичним ризиком для гривні є торгова війна між США і Китаєм, а також ослаблення валют інших країн, що розвиваються (EM), говорить керівник українського відділення міжнародного брокера EXANTE Володимир Позній.

«Торгові війни пригнічують промислове зростання в усьому світі, що викликає скорочення попиту на основну експортну сировину України і тягне за собою ослаблення валюти. На додаток до порядку денного в серпні знову стали просочуватися насторожуючі новини з Туреччини та Аргентини… Турбулентність валют країн, що розвиваються, часто викликає негатив для всього блоку валют EM», — пояснює експерт.

Портал Мінфіну пояснює, що загроза швидкого дефолту Аргентини змушує міжнародні інвестиційні фонди переглядати свої «апетити до ризику», зокрема, портфелі паперів країн, що розвиваються, в тому числі і України.

Частина спекулятивних вкладень в облігації внутрішньої державної позики України може бути швидко виведена з українського ринку, що створить додатковий тиск на курс гривні.

 

 

 

 

 

Мітки: , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook