Експерти пояснили, чому польська морква дешевша, аніж українська

енУ магазинах в Україні морква стала «золотою». За кілограм правлять понад 30 гривень. Натомість у Польщі за кілограм моркви платять до 20 гривень.

Аграрники на Тернопільщині кажуть, що минулорічна морква, якої було не так багато, закінчилася, а молодої вдосталь немає через значну посуху, що була навесні й в перший місяць літа. Кажуть, що потрібно почекати й урожай буде, а відтак і морква подешевшає.

Навесні ціни на моркву були низькими, а від червня почали стрімко зростати, розповів ВВС News Україна Олексій Дорошенко, гендиректор Української асоціації постачальників торгівельних мереж.

Причини таких коливань цін на овочі експерт бачить у неврегульованості ринку. Держава не знає точних обсягів урожаю щодо будь-якої культури, отож невідомо, скільки треба продавати овочів і коли.

За його даними, зараз на ринку залишилась лише рання морква нового врожаю. Українські виробники продають молоду моркву гуртом в середньому від 19 грн за кілограм. При цьому в сусідній Польщі вона коштує дешевше — від 17 грн за кілограм.

Сільгоспвиробники Тернопільщини додають, що в Польщі аграрії добре дотуються державою, мають гарантовані ринки збуту, сучасні сховища. Це дає їм можливість не тільки більше вирощувати, а й зьерігати врожай краше, тож і продавати дешевше.

 

 


 

 

 

Мітки: , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook