ЄБРР дає Україні на «Арку» для Чорнобильської АЕС 350 млн євро

аркаКеруючі ЄБРР схвалила виділення Україні 350 млн євро для побудови укриття для Чорнобильської АЕС, повідомляє прес-служба ЄБРР.

«Керівники Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) схвалили додаткове фінансування банку для завершення нового чорнобильського безпечного конфайнмента», — сказано в повідомленні.

Так, ЄБРР надасть додаткові 350 млн євро спільно з очікуваною допомогою «Великої сімки» та Єврокомісії у розмірі 165 млн євро, а також 100 млн євро допомоги від інших донорів, яку навесні 2015 року планує організувати G7. Ці гроші повинні покрити бюджетний дефіцит Чорнобильського проекту у розмірі 615 млн євро.

Додамо, що в Україні створено фонд «Укриття» для будівництва захисних конструкцій над ЧАЕС. Домовленість про створення фонду, який реалізує зведення захисної конструкції над пошкодженим в результаті вибуху в 1986 р. четвертим реакторним блоком Чорнобильської АЕС, була досягнута провідними державами Заходу у 1997 р.

Новий саркофаг зводиться на безпечній відстані, а потім буде встановлений над старим покриттям з допомогою рейок. Тільки коли буде зведено новий саркофаг, реактор може вважатися відносно безпечним. Раніше повідомлялося, що Німеччина вже виділила 80 млн євро, на поточний та наступний роки передбачається виділення 7,65 млн євро. Подібні новини: Уряд Німеччини виступає за якнайшвидше завершення будівництва саркофага на ЧАЕС Завершення проекту заплановано на кінець 2017 року, загальна вартість плану «Укриття», на реалізацію якого входить і створення саркофага, за оцінками експертів, становить близько 2,15 млрд євро.

112.ua

 


 

 

 

Мітки: , , , , ,
Поділитись новиною з друзями в соціальних мережах

КОМЕНТУЙ У FACEBOOK

    Коментарі закриті.

TOP 100

Facebook